Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
«Норми даного законопроекту потребують приведення до вимог чинного законодавства, міжнародних стандартів у сфері судочинства», - зазначив І. Самсін під час зустрічі донорів та виконавців проектів, спрямованих на втілення принципів верховенства права в Україні.
Голова Комісії підтримує проведення люстрації серед суддів, але наголошує на необхідності дотримання законності та міжнародних стандартів у вирішенні цього питання.
«Проведення люстрації має відбуватись відкрито та прозоро і відповідати Конституції та законам України, а також враховувати основні міжнародні принципи. Звільнення суддів на підставі норм проекту Закону про відновлення довіри до судової системи України, в порушення встановленої процедури, може потягнути за собою негативні наслідки, як наприклад, рішення Європейського суду з прав людини «Олександр Волков проти України», - наголосив Голова Комісії.
І. Самсін вважає, що прийняття даного проекту закону не вирішить проблем незалежності судової гілки влади. Потрібно створити робочу групу, до складу якої мають увійти представники усіх гілок влади, громадськості, науковці, та залучити до її роботи міжнародних експертів. «Робочій групі слід доручити розробку пропозицій щодо внесення змін до Основного Закону України, оскільки починати процес укріплення незалежності судової влади необхідно саме з Конституції України», - сказав І. Самсін.
У зустрічі, організованій Проектом USAID «Справедливе правосуддя», також взяв участь громадський активіст Єгор Соболєв, уповноважений Радою Всеукраїнського об’єднання «Майдан» очолити люстраційний комітет. Він розповів про своє бачення роботи комітету та підходи до вироблення механізмів люстрації.