flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відкриття просвітницько-правового проекту «Правова свідомість дитини – гідне майбутнє країни»

08 листопада 2018, 12:27

Вінницький міський суд продовжує усесторонньо співпрацювати з молодим поколінням. Так, нещодавно у суді стартував масштабний просвітницько-правовий проект «Правова свідомість дитини – гідне майбутнє країни» для учнів 4-их класів. У рамках даного проекту керівництво суду відвідує загальноосвітні школи міста Вінниця з метою виховати у підростаючого покоління повагу до Закону та Права.

Перша інформативна зустріч відбулась для учнів Навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ст. – гімназія №23 Вінницької міської ради». Тренінг проводила заступник керівника апарату Руслана Федорова,  яка упродовж години допомагала дітям зрозуміти важливість дотримання конституційних та правових норм у повсякденному житті. 

На початку пізнавального заходу, Руслана Вікторівна зацікавила та познайомила присутніх з однією із найрозвинутіших країн світу – Сінгапур. Діти із задоволенням слухали про стрімкий розвиток даної країни та із захватом переглядали фото-слайди.

Упродовж зустрічі заступник керівника апарату розповіла учням, що ж таке правова свідомість дитини. Також маленькі слухачі дізнались про рейтинг країн за рівнем якості життя. Зокрема, Руслана Вікторівна звернула увагу школярів на те, яку кару можна отримати, вчинивши правопорушення. До прикладу, у США – за викинутий недопалок через вікно авто, людина може потрапити на один місяць до в'язниці, а у Сінгапурі – за жуваня жуйки на вулиці, носіння пахучих продуктів без термоупаковки. –  штраф від 1000 доларів.

Після цікавої та пізнавальної інформації, діти грали у гру – переглядали відомі мультфільми та визначали, яке саме правопорушення вчинив мультиплікаційний герой. Такий вид гри дуже сподобався маленьким слухачам, тому усі неправомірні дії швидко були розгадані.

 Далі, Руслана Вікторівна розповіла учням про історію створення судів та нове явище «булінг», яке сьогодні є досить поширеним у школах. Зважаючи на те, що головною метою проекту є попередження злочинності серед підростаючого покоління, Руслана Вікторівна пояснила присутнім про вік з якого починає діяти відповідальність. Зокрема дітей віком від 11 років, які потребують особливих умов виховання, за рішенням суду можуть направляти до спеціальних навчально-виховних установ соціальної реабілітації.

Наприкінці зустрічі, заступник керівника апарату вручила сертифікат заступнику директора Навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ст. – гімназія №23 Вінницької міської ради», який підтверджує участь школи у семінар-тренінгу, що проходить в рамках просвітницько-правового проекту «Правова свідомість дитини – гідне майбутнє країни» щодо виховання у підростаючого покоління поваги до Закону і Права, формування почуття відповідальності за свої вчинки і громадської думки та вдосконалення правової освіти школярів міста Вінниці.

У свою чергу керівництво та учні школи подякували організаторам проекту за такий цікавий і пізнавальний захід та виявили бажання продовжити зустріч уже на екскурсії у Вінницькому міському суді Вінницької області – одному з найбільших судів України.

 

 

 

Прес-служба Вінницького міського суду Вінницької області