Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вінницький міський суд Вінницької області першим в Україні започаткував освітню платформу у форматі просвітницько-правового проекту «Правова свідомість дитини – гідне майбутнє країни». Ініціатором проекту виступив голова установи – Андрій Михайленко. На його думку, судова влада, зі свого боку, має докласти максимальних зусиль аби сформувати у підростаючого покоління громадян, поваги до Закону і Права, почуття відповідальності за свої вчинки, громадянської позиції та розуміння важливості дотримання конституційних та правових норм у повсякденному житті. Модератор та організатор проекту – заступник керівника апарату суду Руслана Федорова.
Про Проект
Проект спрямований на розвиток та вдосконалення правової освіти школярів міста Вінниці, нейтралізації причин та умов злочинності серед неповнолітніх та попередження дитячого булінгу. Програму освітнього проекту «Правова свідомість дитини – гідне майбутнє країни» підготовлено з урахуванням педагогічних вимог виховного впливу на свідомість, почуття та волю дитини. В рамках проекту для школярів передбачено культурно-виховні заходи: просвітницько-правовий тренінг з виїздом у загальноосвітні школи міста Вінниці (в межах години спілкування), оглядові-екскурсії судом, конкурс дитячого малюнку «Суд майбутнього у моєму місті».
Чому діти 9-10 років?
Проект націлений на дітей 9-10 років – учнів 4 класів загальноосвітніх шкіл міста Вінниці. Таку вікову категорію обрано через те, що за висновками провідних психологів, людина у цей вік переживає найважливіший для себе період, під час якого формується її характер, самосвідомість, індивідуальне сприйняття світу. Відповідно, той напрямок, який обере для себе дитина, в даний період життя – може стати вирішальним для її майбутнього. Тому, держава, в свою чергу має докласти максимальних зусиль, аби до віку з якого настає відповідальність, вже сформувати у дитини стійку звичку дотримання прийнятих у суспільстві правових норм та загальновизнаних принципів моралі.
Законодавством України визначено вік загальної відповідальності – 18 років. Відповідно до статті 22 КК України кримінальна відповідальність настає з 16 років, в окремих випадках – з 14 років. Також, у 16-річному віці діти можуть нести і адміністративну відповідальність. До того ж, дітей віком від 11 років, які потребують особливих умов виховання, за рішенням суду можуть направляти до спеціальних навчально-виховних установ закритого типу (ст. 6 «Суди» розділу ІІІ Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей»). Зважаючи на те, що дитина вже з 11 років відповідає за свої вчинки, варто раніше займатися її правовим вихованням – навчати бути чесним перед Законом.
Чому це важливо?
Впровадження подібних проектів сприяє створенню позитивної тенденції правового розвитку дітей 9-10 років (найоптимальнішого для виховання та попередження правопорушень віку). Враховуючи те, що збудувати сильну правову країну можливо лише за умови правової культури нації, усвідомленню громадянами функції правосуддя у державі, необхідно з нашого боку створити для цього відповідне освітнє підгрунття.
Прес-служба Вінницького міського суду Вінницької області