Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В рамках комунікаційної діяльності, Вінницький міський суд Вінницької області постійно є учасником інформативних заходів.
Так, 14 листопада 2018 року заступник керівника апарату Вінницького міського суду, учасниця Міжвідомчої групи з питань сім’ї, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми – Руслана Федорова взяла участь у інформаційній зустрічі між педагогами освітніх закладів та членами Міжвідомчої групи, яка проходила в приміщенні Центру підтримки інституцій громадянського суспільства NGO-HUB.
Під час зустрічі, заступник керівника апарату Руслана Федорова донесла учасникам статистичні дані щодо розгляду судом справ про адміністративні правопорушення за статтею 173-2 КУпАП (вчинення насильства в сім`ї, невиконання захисного припису або не проходження колекційної програми), кримінальних проваджень та справ цивільного судочинства, які надійшли до Вінницького міського суду. Так, за останніх 3 роки до Вінницького міського суду надійшло близько 2200 справ про адміністративні правопорушення щодо вчинення насильства в сім`ї, з яких близько 900 справ повернуто на доопрацювання, майже у 500 справах закрито провадження та майже у 600 справах накладено адміністративне стягнення.
Зокрема, у справах про накладання адміністративного стягнення Вінницьким міським судом було призначено: громадські роботи майже у 450 справах, адміністративний арешт близько у 55 справах та штраф понад ніж у 100 справах (від 51 до 119 грн.).
До того ж, Руслана Вікторівна розповіла слухачам про норми Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 7 грудня 2017 року. Також заступник керівника апарату проінформувала присутніх щодо змін в статті 1261 Кримінального кодексу України – домашнє насильство, а саме посилення відповідальності за вчинення даного злочину. Так, у грудні минулого року парламентом ухвалений закон, який запроваджує кримінальну відповідальність за домашнє насильство, який набуде чинності з 11 січня 2019 року. Зокрема, за систематичне домашнє насильство закон передбачатиме: громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.
Наприкінці зустрічі було презентовано відеоматеріал щодо функціонування та послуг притулку, який діє у місті Вінниці для тимчасового перебування осіб, які пережили гендерно зумовлене та домашнє насильство.
Прес-служба Вінницького міського суду Вінницької області