Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Українська делегація на чолі із Головою Державної реєстраційної служби України Дмитром Вороною (глава делегації) взяла участь у 61 Пленарному засіданні ГРЕКО, яке було останнім перед розглядом звіту про виконання Україною рекомендацій вказаної організації, наданих за результатами ІІІ раунду оцінювання.
Українська сторона поінформувала делегатів країн-членів організації про той прогрес, якого вже вдалося досягти у виконанні її рекомендацій.
- Йдеться про чотири важливих антикорупційних закони, прийнятих навесні цього року Верховною Радою України. Ми також поінформували про ініціативи, які зараз реалізовуються. Це - внесені Урядом на розгляд законодавчого органу зміни до законодавства, які забезпечують повну криміналізацію корупційних злочинів у приватному секторі, підвищують гарантії захисту інформаторів про корупційні правопорушення, а також зміни до антикорупційної Програми, розроблені Міністерством юстиції спільно із громадськими організаціями, які розширять участь останніх у реалізації антикорупційних заходів, - повідомив керівник української делегації, Голова Державної реєстраційної служби України Дмитро Ворона.
На даний момент уже 9 держав отримали негативну оцінку ГРЕКО щодо виконання рекомендацій в рамках ІІІ раунду оцінювання.
- Україні вкрай важливо ефективно використати той час, який залишився до розгляду звіту по Україні, щоб не поповнити цей список. Важливою є ефективна робота народних депутатів, від яких залежить розгляд напрацьованих законодавчих ініціатив, - наголосив в.о. директора Департаменту антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя Міністерства юстиції України Роберт Сіверс.