flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Удар по демократії через право

20 жовтня 2013, 10:47

 Отже, під час нещодавнього круглого столу «Конституційний етап судової реформи в Україні: перспективи та ризики», народний депутат від фракції «УДАР» Наталія Агафонова заявила, що в ЗМІ була поширена заява голови Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, яким він висловлює здивування відмовою опозиції голосувати за внесення змін до Конституції і закликає опозиціонерів підтримати президентський законопроект.

«Останні заяви Венеціанської комісії нагадують рупор влади, тільки-но було голосування в залі, і в наступні дні ми вже отримуємо заяву президента (голови – прим. Ред.) Венеціанської комісії, від якої створюється враження, що вустами Адміністрації президента нас закликають голосувати... Це виключно форма політичного тиску», - сказала вона.

Як відомо, 10 жовтня український парламент 244 голосами народних депутатів попередньо схваливпроект Закону № 2522а «Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів».

При цьому українська опозиція у Верховній Раді не голосувала за законопроект (хоча напередодні європейські інституції закликали всі політичні сили в українському парламенті якнайшвидше прийняти цей документ у запропонованій редакції, зважаючи на позитивний висновок Венеціанської комісії).

Мотиви відмови прояснилися на наступний після голосування день. Лідер парламентської фракції «УДАР» Віталій Кличко заявив про те, що проект

закону про внесення змін до Конституції містить низку норм, які не відповідають рішенням ВК і потребам реальної незалежності суддів.

Цю заяву незабаром спростував голова Венеціанської комісії Дж.Букіккіо. У телефонному коментарі кореспонденту видання «Закон і Бізнес» він зауважив буквально наступне: «незалежність судової системи в цілому і всі поправки, які були запропоновані для судової системи, повною мірою враховують наші рекомендації».

Саме в цьому коментарі-спростуванні, що розійшовся по ЗМІ, Дж.Букіккіо висловив сподівання, що зміни до Конституції «будуть прийняті якомога швидше, за підтримки всіх політичних сил, включаючи опозицію, яка протестувала під час останнього голосування».

Наскільки ці заклики можна назвати тиском? Пропонуємо читачам зробити оцінку заяви самостійно:

«Я трохи засмучений, тому що, на нашу думку, запропоновані зміни судової системи були дуже правильними і необхідними для України. Я б хотів

щоб усі політичні сили зайняли конструктивну позицію і прийняли ці зміни більшістю голосів. Я сподіваюся, що на наступному засіданні з приводу змін судової системи усі політичні партії підтримають ці зміни, проголосувавши «за», - сказав глава Венеціанської комісії, підкресливши при цьому, що «зміни дуже важливі як для самої України, так і для її підготовки до участі в саміті у Вільнюсі».

«ЗіБ»