flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Втрачені «кліки»

16 жовтня 2013, 11:46

 У вересні лише один місцевий загальний суд не оновлював свого веб-сайту (у серпні таких судів було 23). Та, незважаючи на цю тенденцію, сторінки деяких храмів Феміди в Інтернеті втратили свої позиції в рейтингу найбільш популярних веб-сайтів.

Уже стало традицією щомісяця підбивати підсумки моніторингу стану інформаційного наповнення та постійного оновлення веб-сайтів загальних судів відповідно до вимог чинного законодавства. Результати за вересень дещо здивували: якщо влітку кількість переглядів інформації на веб-сторінках деяких судів сягала 20-30 тис. за місяць, то у вересні кількість відвідувань цих сайтів зменшилась удвічі, а то й у 3-4 рази.

Наприклад, якщо в серпні веб-сайт Приморського райсуду м.Одеси відвідали майже 24 тис. разів, то у вересні туди «завітали» лише 8,5 тис. разів (і це найвищий показник місяця!). Як розповіла «ЗіБ» керівник проекту «Електронний суд» ДП «ІСС» Олександра Самборська, така суттєва різниця між серпневими та вересневими показниками пояснюється зміною системи підрахунків кількості відвідувань веб-сайтів. Так, раніше користувалися «статистом», який враховував відвідування не лише головної сторінки суду, а й кожного розділу сайту. Новий «рахівник» фіксує тільки унікальні відвідування веб-сторінок храмів Феміди.

До речі, відповідно до даних моніторингу найбільш популярним залишається веб-сайт Приморського райсуду м.Одеси. Користувачів Інтернету найбільше цікавила інформація про судовий збір, про справи, призначені до розгляду, та про те, хто з володарів мантій працює в тому чи іншому суді.

З двадцяти найбільш відвідуваних веб-сайтів «вилетіли» сайти Оболонського райсуду м.Києва (у липні був на 4-му, а в серпні на 6-му місці в рейтингу популярності), Гагарінського районного суду м.Севастополя (у серпні його сторінку переглянули 10271 раз, а у вересні – лише 2600). Влітку веб-сайт Апеляційного суду Київської області переглядали приблизно 10 тис. разів щомісяця. Однак у вересні цей показник зменшився до 2253 переглядів. Веб-сайт Апеляційного суду Дніпропетровської області також здав позиції: влітку займав 12-е місце в рейтингу найбільш популярних, у вересні не увійшов навіть до 50 найкращих.

Ще одна вереснева тенденція – зменшення кількості храмів Феміди, які не оновлювали своїх сайтів на веб-порталі судової влади. Так, у квітні таких судів було 191, у травні – 139, у червні – 34, у липні – 46, у серпні – 23. А у вересні залишився єдиний суд, що не розміщував інформації на порталі, – Перемишлянський райсуд Львівської області. Та цю прогалину він уже встиг заповнити: 5 жовтня в розділі «Новини» з’явилася інформація про те, що в суді встановлено систему відеоконференцзв’язку. Саме повідомлення – дуже коротке, але в ньому суд вирішив нагадати споживачам інформації про те, що це за «чудо прогресу» – відеоконференція.

«Це телекомунікаційна технологія, яка забезпечує одночасну двосторонню передачу, обробку, перетворення та представлення інтерактивної інформації на відстані в режимі реального часу за допомогою апаратно-програмних засобів обчислювальної техніки. Відеоконференції відрізняються від відеодзвінків тим, що відеоконференції покликані обслуговувати конференції, а не окремих осіб», – йдеться у повідомленні. До речі, останнє повідомлення у розділі «Новини» датоване ще 5 листопада 2012-го.

На відміну від Перемишлянського райсуду Львівської області, Ленінський райсуд м.Севастополя в минулому місяці розмістив на своєму сайті аж 303 повідомлення. Він побив серпневий рекорд Перевальського райсуду Луганської області – 272 повідомлення.

Так, у розділі «Новини» Ленінського райсуду м.Севастополя з’являються повідомлення про надходження до суду позовних заяв та інших матеріалів, апеляційних скарг. Також у храмі Феміди аналізують судову практику Верховного Суду. Є там і поради на кшталт: що робити, якщо нова техніка (наприклад холодильник) на третій день зламалася; хто повинен відшкодовувати недостачу в магазині; які права є у свідків під час розслідування справи про злочин та чи можна поскаржитися прокуророві на дії слідчого. Навіть повідомляється, хто із володарів мантій приступає до здійснення судочинства, а також про зміну номеру робочого телефону того чи іншого законника.

Звичайно, важливо, скільки повідомлень розміщено на сайті суду. Однак не слід забувати й про те, що інформація – товар, який серед її споживачів має користуватися попитом. Тому судам необхідно пам’ятати: до оновлення веб-сайтів потрібно ставитися відповідально. І не варто розміщувати щомісяця одне чи два повідомлення для годиться.

«ЗіБ»