flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Мін’юст змінив порядок проведення судових експертиз

30 вересня 2013, 11:09

 

Міністерство юстиції затвердило нову редакцію Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень.

Відповідний наказ №№ 1950/5 від 26 грудня 2012 року був зареєстрований у Мін’юсті 2 січня 2013 року.

Згідно з новою редакцією документа, підставою для проведення експертиз є процесуальний документ (постанова, ухвала) про призначення експертизи, складений уповноваженою особою (органом), або письмове звернення потерпілого або сторони захисту кримінального провадження, в якому обов’язково вказуються реквізити, перелік питань, поставлених експерту, а також об’єкти, що підлягають дослідженню.

Підставою для проведення експертного дослідження є письмова заява (лист) замовника (юр- або фізособи) з обов’язковим зазначенням його реквізитів, з переліком питань, які підлягають вирішенню, а також об’єктів послуг.

Строк проведення експертизи встановлюється в залежності від складності дослідження з урахуванням експертного навантаження фахівців керівником експертної установи (або заступником керівника чи керівником структурного підрозділу) у межах:

- 10 календарних днів – за матеріалами з невеликою кількістю об’єктів і простих за характером досліджень;

- 30 календарних днів – за матеріалами з середньою кількістю об’єктів або середньої складності за характером досліджень;

- 60 календарних днів – за матеріалами з великою кількістю об’єктів або складних за характером досліджень;

- понад 60 календарних днів – за матеріалами з дуже великою кількістю об’єктів або особливо складних за характером досліджень, але при цьому термін виконання не повинен перевищувати 90 календарних днів.

Для проведення експертизи в експертну установу (експертові) надаються: документ про призначення експертизи (залучення експерта), об’єкти, зразки для порівняльного дослідження та, за клопотанням експерта, – матеріали справи (протоколи оглядів з додатками, протоколи вилучення речових доказів і т.д.).

Також затверджено нову редакцію Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень. Документ містить рекомендації з проведення таких видів експертиз як криміналістична, інженерно-технічна, економічна, товарознавча, психологічна, мистецтвознавча, екологічна, а також експертизи об’єктів інтелектуальної власності.