flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Повідомлення від інформаційного управління Апарату Верховної Ради України

26 вересня 2013, 17:04

 

 Комітет з питань верховенства права та правосуддя рекомендує парламенту направити на доопрацювання проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання одержання копії судового рішення

 

 Законопроект (реєстр. №2708) спрямований на удосконалення положень Цивільного процесуального кодексу, Господарського процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства України, які передбачають порядок одержання копії рішення суду.

На засіданні Комітету зазначалося, що проектом закону пропонується, зокрема, передбачити, що копії повного рішення суду надсилаються не лише особам, відсутнім під час проголошення рішення, а й тим, які були присутні під час проголошення лише вступної і резолютивної частини рішення. Крім того, Цивільний процесуальний кодекс та Господарський процесуальний кодекс передбачається доповнити положенням, згідно з яким у разі проголошення у судовому засіданні лише вступної і резолютивної частини рішення, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання копії повного рішення суду.

Народні депутати, в цілому підтримуючи позицію стосовно удосконалення законодавства щодо порядку одержання копії рішення суду, висловили низку зауважень та пропозицій до законопроекту.

Зокрема, парламентарії вважають, що запропоновану законопроектом редакцію статті 87 Господарського процесуального кодексу та статті 222 Цивільного процесуального кодексу доцільно доповнити нормою, встановтвши, що у разі, коли в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, особи, які беруть участь у справі, можуть отримати копію повного судового рішення з дня, наступного за днем його складення, про який зазначені особи повідомлені згідно з статтею 85 Господарського процесуального кодексу та 218 Господарського процесуального кодексу. Крім того, у частині 3 запропонованої редакції статті 87 Господарського процесуального кодексу та у абзаці 3, яким доповнюється частина 3 статті 222 Цивільного процесуального кодексу слід уточнити, з якого саме моменту судове рішення вважається врученим. висловлених зауважень.

Народні депутати звертали увагу на те, що у своєму висновку Верховний Суд України зауважує, що положення законопроекту, якими пропонується встановити строк на апеляційне оскарження з дня вручення копії судового рішення відтермінують на невизначений строк час набрання рішенням законної сили та відповідно виконання цього рішення.

Також члени Комітету звертали увагу на те, що Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ, позитивно оцінюючи законопроект в цілому, пропонує з метою економії бюджетних коштів використовувати Єдиний державний реєстр судових рішень для вдосконалення порядку ознайомлення учасників судового процесу як із вступною та резолютивною частиною судового рішення, так і з його повним текстом.

Матеріал з сайту ВРУ