flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Найсуворішу міру покарання – довічне позбавлення волі, - застосував Вінницький міський суд Вінницької області

05 липня 2017, 15:07

Наприкінці червня Вінницький міський суд Вінницької області розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали кримінального провадження щодо трьох жителів Вінницької області. Двоє із чоловіків обвинувачувалися у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 187 (розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище), ч. 1 ст. 396 КК України (заздалегідь не обіцяне приховування тяжкого чи особливо тяжкого злочину). Одному зі спільників,окрім ч. 3 ст. 187 ККУ, інкримінували вчинення злочину за п. 9 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство,з метою приховати інший злочин або полегшити його вчинення) та ч. 2 ст. 289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом).

Судом встановлено, що наприкінці 2015 року, після неодноразових розмов про гарне матеріальне становище спільного знайомого, між трьома обвинуваченими виникла попередня змова на вчинення розбійного нападу на останнього з метою заволодіння його майном.

Діючи за обумовленим заздалегідь планом та достовірно знаючи про місце перебування жертви, чоловіки підійшли до помешкання постраждалого та почали діяти за заздалегідь розподіленими ролями.

Один із обвинувачених, який до цього проживав разом із постраждалим чоловіком, не хотів бути викритим, тому залишився на вулиці поблизу вказаної домівки, маючи на меті убезпечити двох своїх спільників від викриття сторонніми особами.

Двоє інших нападників через незачинені вхідні двері безперешкодно проникли до зазначеного помешкання під приводом їх роботи в правоохоронних органах по боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів. Після проникнення до будинку, один із обвинувачених повідомив постраждалому про викриття факту зберігання ним психотропної речовини, після чого його спільник схопив жителя будинку, заклав йому руки за спину та надягнув на нього кайданки.

По тому один із підсудних кинув постраждалого на підлогу та почав вимагати передати нападникам кредитну картку. Самостійно знайшовши картку та 1000 грн. серед речей жителя будинку, нападники змушували власника картки повідомити пін-код до неї, що надало б можливість зняти готівку. Проте чоловік відмовлявся це робити, за що йому були нанесені удари руками та ногами на різні частини голови і тулуба.

Будучи підданим насильству, постраждалий вимушено повідомив нападникам пін-код до кредитної картки, після чого один із них залишився утримувати жертву на випадок повідомлення ним неправильного пін-коду та з метою недопущення його звільнення, повідомлення про напад до правоохоронних органів та викриття нападників. В цей час двоє інших спільників викликали таксі, на якому поїхали до найближчих банкоматів, аби зняти готівку з викраденої кредитної картки. Коли чоловіки приїхали до одного з банкоматів, зрозуміли, що власник картки повідомив їм неправильний пін-код, про що одразу повідомили своєму товаришу, який залишився з постраждалим, після чого останньому знову ж було нанесено тілесні ушкодження, після яких той вимушено повідомив правильний пін-код.

Таким чином, нападники заволоділи належними постраждалому грошовими коштами на загальну суму 10700 гривень.

Проте на цьому злочинні дії не завершились, адже чоловік, який залишився із постраждалим на випадок повідомлення ним неправильного пін-коду, усвідомлюючи досягнення злочинної мети, раніше обумовленої в попередній змові зі своїми товаришами, вирішив вчинити дії, не обумовлені цією змовою: умисно вбити власника коштів, з метою приховати вже вчинений щодо нього злочин.

Так, нападник взяв до рук чоловічу куртку, скрутив її, обв’язав зашморгом навколо шиї, викликаючи таким чином удушення потерпілого. Внаслідок таких дій потерпілий помер на місці події.

В подальшому, після повернення до будинку чоловіків, які знімали готівку з викраденої кредитної картки, вони розділили між собою належні потерпілому кошти, після чого один із них покинув місце події.

Двоє інших спільників увійшли до будинку, де один із них побачив на підлозі жителя будинку, який не подавав ознак життя, на запитання, що трапилось, його знайомий пояснив, що під час відсутності він здійснив удушення чоловіка, від якого останній помер.

Вони разом винесли тіло з будинку та перенесли його до автомобіля. По цьому, з метою подальшого приховання тіла, чоловік, що вчинив удушення, вивіз його до лісосмуги с. Агрономічне, де, прикривши його листям, залишив. Ввечері цього ж дня чоловіки, які виносили тіло потерпілого, з метою приховання трупа, прибули до місця, де його напередодні залишив один із нападників, перенесли його на поле неподалік, де закопали тіло в ґрунт.

Крім того, після настання смерті власника кредитної картки, у вбивці виник злочинний умисел, спрямований на незаконне заволодіння автомобілем, яким користувався вбитий.

Реалізовуючи цей злочинний умисел, нападник, після того, як він разом зі спільником винесли тіло, повернувся до вказаного дому, взяв серед речей вбитого ключ від автомобіля та виїхав на цьому транспортному засобі з міста Вінниці до Київської області, де розпорядився викраденим автомобілем на власний розсуд.

Керуючись чинним законодавством, суд ухвалив: обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених п. 9 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 187, ч. 2 ст. 289 КК України визнати винним та призначити йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна в дохід держави (на підставі ч. 1 ст. 70 КК України визначити засудженому покарання за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим); обвинувачених у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 187 та ч. 1 ст. 396 КК України визнати винними та призначити покарання у вигляді позбавлення волі на 12 та 9 років з конфіскацією всього належного їм майна в дохід держави (на підставі ч. 1 ст. 70 КК України).

Вирок може бути оскаржений в апеляційному суді протягом тридцяти діб з моменту його проголошення.

Прес-секретар Вінницького міського суду Вінницької області