flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПРЕЗИДЕНТ ІНІЦІЮЄ ЗМІНИ ДО КПК УКРАЇНИ В ЧАСТИНІ ЕСТРАДИЦІЇ ЗЛОЧИНЦІВ

06 березня 2017, 11:04

         Президент України вніс до Верховної Ради законопроект про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вирішення питань про екстрадицію. Як зазначається у пояснювальній записці, метою проекту акта є імплементація в законодавство України положень Третього та Четвертого додаткових протоколів до Європейської конвенції про видачу правопорушників.

Законопроектом пропонується внести зміни та доповнення до глави 44 «Видача осіб, які вчинили кримінальне правопорушення (екстрадиція)», зокрема до статей 575, 576, 581, 583-585, 589, 591, 593, а також до статті 208 «Затримання уповноваженою службовою особою» Кримінального процесуального кодексу України, та викласти в новій редакції статтю 588 «Спрощений порядок видачі осіб з України».

Зміни спрямовані на удосконалення існуючої процедури екстрадиції з України правопорушників, які розшукуються компетентними органами іноземної держави для проведення розслідування у кримінальній справі або виконання вироку.

Так, у разі прийняття Закону особа отримає право просити про застосування щодо неї спрощеного порядку видачі одразу ж після затримання у зв’язку з перебуванням у міжнародному розшуку, не очікуючи надходження формального запиту про екстрадицію.

Це дасть можливість скоротити строки перебування такої особи під вартою на території України з метою її екстрадиції іншій державі.

При цьому у статті 588 буде встановлено, що спрощений порядок видачі не застосовується у разі притягнення особи до кримінальної відповідальності чи відбування покарання на території України, якщо є підстави вважати, що видача може суперечити інтересам захисту національної безпеки України або що розшукувана особа є громадянином України.

З огляду на широку практику європейських держав, а також враховуючи можливість, передбачену Третім додатковим протоколом до Європейської конвенції про видачу правопорушників, особі буде одночасно зі спрощеною видачею надано можливість відмовитися від застосування спеціального правила щодо меж кримінального переслідування виданої особи.

Передбачається, що запровадження дієвого механізму застосування спрощеної процедури екстрадиції матиме, серед іншого, наслідком значне зменшення часу перебування особи під вартою, що дасть можливість скоротити фактичні витрати на утримання таких осіб.

Джерело: Українське право