flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

РЕЗУЛЬТАТИ ТЕСТУВАНЬ КАНДИДАТІВ У СУДДІ ПРОПОНУЮТЬ ЗРОБИТИ ВІДКРИТИМИ

27 лютого 2017, 12:42

           Із Закону України «Про судоустрій і статус суддів» пропонується виключити обмеження щодо не оприлюднення відомостей про результати проведення тестувань з метою перевірки особистих морально-психологічних якостей і загальних здібностей судді (кандидата на посаду судді). Про це йдеться у законопроекті № 6127, зареєстрованому у парламенті 23 лютого 2017 року

У пояснювальній записці до документа зазначено, що відповідно до статей 83-88 та пункту 20 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Вищою кваліфікаційною комісією суддів України проводиться кваліфікаційне оцінювання з метою визначення здатності судді чи кандидата на посаду судді здійснювати правосуддя у відповідному суді та відповідності судді займаній посаді за визначеними законом критеріями.

Кваліфікаційне оцінювання проводиться прозоро та публічно, з урахуванням принципів інстанційності та спеціалізації. Критеріями кваліфікаційного оцінювання є: компетентність (професійна, особиста, соціальна); професійна етика; доброчесність.

Зокрема, відповідність судді критерію особистої компетентності оцінюється (встановлюється) за такими показниками: когнітивні якості особистості, емотивні якості особистості, мотиваційно-вольові якості особистості. Ці показники визначаються за допомогою відповідних тестувань особистих морально-психологічних якостей та загальних здібностей і оцінюються на підставі висновку про підсумки таких тестувань та за результатами дослідження інформації, яка міститься у суддівському досьє, і співбесіди.

При цьому, відповідно до пункту 2 частини 7 статті 85 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та п.4 глави 4 розділу 2 Положення результати тестувань не підлягають оприлюдненню та не є відкритими для загального доступу.

«За таких обставин оцінювання критеріїв особистої та соціальної компетентності, оцінка яких відіграє вирішальну роль у визначені кваліфікаційного оцінювання судді (кандидата на посаду судді), відбувається в закритій для громадськості формі, що порушує положення як законодавства, так і самого Положення щодо проведення прозорого та публічного кваліфікаційного оцінювання», – зазначають автори законопроекту.

З метою усунення вищезазначеного порушення законопроектом пропонується виключити з Закону України «Про судоустрій і статус суддів» це обмеження.

Джерело: Українське право