flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судова реформа відновить довіру до суддів – Президент на засіданні Ради з питань судової реформи

30 травня 2016, 09:00

 На засіданні Ради з питань судової реформи під головуванням Президента Петра Порошенка обговорили проект змін до Конституції України в частині проведення судової реформи, а також проект нового закону «Про судоустрій та статус суддів».

Президент зазначив, що цей документ – величезний плід спільної роботи, до розробки якого були залучені народні депутати, експерти, правники, судді, громадські активісти. Цей проект дозволить зробити надзвичайно важливі кроки щодо відновлення довіри до судової влади, побудувати в Україні незалежну судову систему, зробити фундаментальну реформу і здійснити мрію і надію мільйонів українців про відновлення справедливості, доступне правосуддя та чесний і справедливий суд.

Глава держави зазначив, що проектом пропонується формування трьохланкової судової системи, створення Верховного суду, в якому зможуть взяти участь через конкурс чесні судді, а також адвокати та науковці.

«На сьогоднішній день відбувається деполітизація судочинства. Верховна Рада, політичні партії нарешті не матимуть жодного впливу при призначенні суддів. Президент теж позбавляється цього права. У нього залишаються лише церемоніальні функції», - пояснив Глава держави.

Петро Порошенко назвав конституційні зміни революційною реформою, про яку мріяли багато років і яка має підтримку світової спільноти.

Президент зазначив, що попри те, що судова реформа є складовою умов співпраці з Міжнародним валютним фондом та ЄС, в питанні її проведення наша держава має в першу чергу керуватися власними інтересами. «Це потрібно робити незалежно від того, чи є це у вимогах МВФ, чи немає, чи є це у вимогах безвізового режиму, чи немає. Ми це робимо не для європейців, безвізового режиму, МВФ, не заради кредитів. Ми це робимо для України. І мені приємно відчувати, що ми є однодумцями», - сказав Петро Порошенко.

За словами Глави держави, законопроект щодо судоустрою та статуту суддів також передбачає збільшення рівня оплати праці суддів. «Я впевнений в тому, що для суддів, які успішно пройдуть кваліфікаційне оцінювання, а також тих, які будуть набрані за новим конкурсом, проект закону передбачає суттєве підвищення посадових окладів. Це також дуже важлива складова цієї реформи. Щоб ми не наразилися на граблі попередніх помилок, коли оголошується чесний конкурс, намагаючись набрати місцевих прокурорів із зарплатою у 1800 гривень, а потім дивуємося чому адвокати, провідні юристи не беруть участь у тому конкурсі», - сказав він.

Глава держави наголосив, що проект закону є збалансованим і це також є гарантією незалежного, неупередженого, справедливого, проукраїнського суду.

Президент підкреслив, що докладе максимум зусиль задля ухвалення змін до Конституції в частині правосуддя. Ці зміни обговорюються не лише в рамках коаліції у парламенті, а й з представниками всіх депутатських фракцій і груп, громадськістю. «Зміни до Конституції не є питанням коаліції. Це є питанням всієї Верховної Ради і всього українського народу», - наголосив Глава держави.

Глава держави пропонує, щоб судова реформа була проголосована вже у червні.

Нам всім потрібно бути твердо переконаними, що у Верховної Ради буде достатньо мудрості, сили, наполегливості і єдності для того, щоб історичне конституційне рішення про внесення змін до Конституції в частині правосуддя було ухвалено», - наголосив Президент і зазначив, що також необхідно забезпечити прийняття законодавчих актів, які супроводжуватимуть ці зміни до Конституції.

 

За матеріалами сайту http://www.president.gov.ua/