flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Чого чекають судді від 2016-го?

11 січня 2016, 14:12

Багато хто вірить, що бажання, задумані в новорічну ніч, протягом наступних 12 місяців обов’язково здійсняться. Чого ж чекають від 2016-го служителі Феміди та як їхні мрії можуть стати дійсністю?

Одне з незмінних бажань, яке володарі мантій, очевидно, загадують з року в рік, — належне фінансове забезпечення. Бюджет-2016 порівняно з минулорічним кошторисом більше порадував суддівську спільноту: заплановані видатки на потреби Феміди значно зросли. Звичайно, суди відчуватимуть певну нестачу грошей, але Державна судова адміністрація розраховує на додаткові надходження від сплати судового збору.

Водночас законники сподіваються на внесення змін до Бюджетного кодексу щодо обов’язкової участі органів судової влади у всіх стадіях підготовки основного фінансового документа та з приводу заборони «цупити» гроші на винагороду зі спецфонду.

Ще одне бажання володарів мантій: аби інші гілки влади не порушували гарантій суддівської незалежності. Так, служителі Феміди сподіваються, що реформатори дослухаються до їхніх зауважень щодо проекту змін до Конституції; парламент не гратиме в політичні ігри, а нарешті обере безстроково суддів, у яких закінчився 5-річний термін повноважень, та звільнить тих, хто виявив бажання залишити посаду. На захист держави розраховують і законники, яким у зв’язку з проведенням АТО довелося переїхати в інші регіони.

Також володарі мантій очікують, що законодавча та виконавча влада припинять вигадувати все нові й нові «люстраційні жорна» для суддівської спільноти. Вони сподіваються, що проведення первинного кваліфоцінювання поставить крапку в «очисному експерименті» й в Конституції не запишуть про необхідність суддів ще раз проходити перевірку на «відповідність займаній посаді».

Крім цього, представники Феміди мають надію, що в 2016-му їм удасться вийти на новий рівень спілкування як з органами влади, так із суспільством. Адже без діалогу, без досягнення консенсусу судді не зможуть не тільки підвищити до себе довіру, а й розраховувати на належне фінансове забезпечення та надійний захист від посягань на їхню незалежність.