flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судову владу пропонують оновити за принципом нової поліції

11 вересня 2015, 08:53

 Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Михайло Жернаков зареєстрував електронну петицію до Президента, в якій пропонує повністю оновити суддівський корпус за прикладом патрульної поліції, відкривши прозорий конкурс на кожну посаду судді.

Відповідна петиція зареєстрована під №22/005381-еп. та подана 09.09.2015 року. В тексті звернення зазначається, що рівень довіри суспільства до суду є вкрай низьким. Суспільство вимагає рішучих дій щодо оновлення суддівського корпусу. Успішним прикладом оновлення є нова патрульна поліція, і подібний підхід повинен бути застосований також до суддів. 

На думку ініціатора, єдиним ефективним способом очищення судової влади є запровадження змін до Конституції України, які передбачають створення нової системи судів і оголошення прозорого конкурсу на всі суддівські посади. Цю думку також поділяє професійна експертна спільнота. 
Оцінювати відповідність кандидатів (як чинних суддів, так і інших кандидатів на посаду судді) за критеріями доброчесності, бездоганної репутації і здатності здійснювати правосуддя на захист прав людини має незалежна тимчасова комісія, створена з правників з бездоганною репутацією, до яких є повна довіра у суспільстві.

"Ці зміни потрібно провести одночасно зі спрощенням судової системи і судочинства, повного усунення політичних впливів на суд. Просимо Вас як суб’єкта законодавчої ініціативи, запропонувати такий механізм на розгляд Верховній Раді України в проекті закону про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя", - зазначається в петиції.

З запропонованим громадським законопроектом щодо змін до Конституції, який передбачає оновлення судової влади, можна ознайомитися тут.

Переглянути петицію та проголосувати за відповідні зміни можна запосиланням.

Нагадаємо, для того, щоб петицію розглянув Президент, необхідно набрати 25 тисяч голосів. Розгляд петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше 10 робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.