Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
"Найбільша проблема судової влади зараз полягає у двох аспектах: перше - це незалежність судової влади, тобто коли суддя може висловити свою думку у судовому рішенні, розуміючи що жодних негативних наслідків до нього не може бути застосовано; і друге - це відповідальність судді. Створення швидкого механізму для розгляду дисциплінарної і не тільки відповідальності суддів"
Про це під час прес-конференції, організованої Асоціацією правників України, заявив суддя Львівського окружного адміністративного суду, член Конституційної КомісіїВолодимир Кравчук, представляючи проект змін до Конституції в частині правосуддя, повідомляє УНН.
Серед змін, які планують запровадити, було названо зміну складу, тобто призначення суддів, обраних самими суддями. З 21 члена Вищої ради правосуддя 11 будуть суддями, один буде входити за посадою - це голова Верховного суду, решта - судді обрані суддями. При цьому Президент і Верховна Рада обиратиме по два члена Вищої ради правосуддя. Зазначалося, що також будуть представники від Генпрокуратури та від адвокатури.
"Щодо представників від Верховної Ради, були висловлені певні зауваження у проміжному висновку Венеційської комісії. Ми вважаємо, що деполітизація буде досягнена, якщо будуть усунуті особи, які входять за посадою. Вони часто, перебуваючи у конфлікті інтересів, реалізують свої функції у ВРЮ з метою притягнення до відповідальності суддів, з якими вони у конфлікті інтересів", - пояснив В.Кравчук.
Планується, що Вища рада правосуддя буде ключовим органом у процесі призначення суддів на посаду, оскільки вона буде приймати рішення про внесення подання Президента і Президент не буде мати можливість не призначити, або відхилити рішення Вищої ради правосуддя і буде вимушений це зробити.