Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Слідчі судді ВМС ВО розглянули клопотання сторони обвинувачення про застосування запобіжних заходів та відсторонення від посади особам, які підозрюються у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2, 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209 КК України.
⠀
Судом встановлено, що співучасники розробили план для розтрати майна товариства на користь ряду суб'єктів господарювання. Відповідно до плану, керівником товариства було укладено прямий договір підряду із завідомо завищеними цінами на загальну суму 15,9 млн грн.
Однак, Державною аудиторською службою України було проведено моніторинг та виявлено порушення ціноутворення під час розробки проєктно-кошторисної документації, що посприяло розірванню договору підряду.
Згодом, ігноруючи вимоги Державної аудиторської служби України, було укладено договір підряду без зміни проєктно-кошторисної документації на загальному суму 15,9 млн грн.
При обранні запобіжних заходів слідчі судді враховали обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрювані можуть здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.
⠀
За результатами судового засідання, суд застосував до підозрюваних запобіжні заходи у вигляді: двом – тримання під вартою із можливістю внесення застави у сумі 4 808 464 гривні, одній особі – цілодобовий домашній арешт, а також відсторонив від займаних посад.
⠀ Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду
Наразі тривають слідчі дії.
⠀
Довідково:
ч. 2 ст. 27 КК України – Виконавцем (співвиконавцем) є особа, яка у співучасті з іншими суб'єктами кримінального правопорушення безпосередньо чи шляхом використання інших осіб, що відповідно до закону не підлягають кримінальній відповідальності за скоєне, вчинила кримінальне правопорушення, передбачене цим Кодексом.
ч. 3 ст. 27 КК України – Організатором є особа, яка організувала вчинення кримінального правопорушення (кримінальних правопорушень) або керувала його (їх) підготовкою чи вчиненням. Організатором також є особа, яка утворила організовану групу чи злочинну організацію або керувала нею, або особа, яка забезпечувала фінансування чи організовувала приховування кримінально протиправної діяльності організованої групи або злочинної організації.
ч. 5 ст. 191 КК України – Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем , вчинені повторно та в особливо великих розмірах або організованою групою (караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна).
ч. 1 ст. 209 КК України – Набуття, володіння, використання, розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансової операції, вчинення правочину з таким майном, або переміщення, зміна форми (перетворення) такого майна, або вчинення дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна або володіння ним, права на таке майно, джерела його походження, місцезнаходження, якщо ці діяння вчинені особою, яка знала або повинна була знати, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержано злочинним шляхом, (караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна).
⠀Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області