flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд застосував запобіжний захід для двох чоловіків, які підозрюються у підробці водійських посвідчень та інших документів

24 січня 2025, 09:45

У Вінницькому міському суді Вінницької області відбулись судові засідання, в якому слідчий суддя розглянув клопотання сторони обвинувачення про обрання запобіжного заходу для хлопця, який підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 199, ч. 4 ст. 190, ч. ч. 1, 3 ст. 358 КК України.

 

Судом встановлено, що за попередньою змовою, один із підозрюваних створив сторінку у соціальній мережі і розмістив у ній оголошення про виготовлення посвідчень водія, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, а також необхідних документів. При цьому в оголошенні підозрюваний вказав номер телефону для зв'язку. Охочі зв'язувалися із підозрюваними у месенджері та домовлялися про виготовлення потрібного документу з їхніми даними, зокрема під час слідчого експерименту особа, що діяла під контролем поліції, замовила водійське посвідчення з голограмою категорії «В» за 8 500 гривень.

Після оплати необхідної суми на банківську карту одного з підозрюваних, інший спільник надсилав підроблені документи поштою.

Окрім зазначеного, один з підозрюваних незаконно зберігав медичні довідки щодо придатності до керування транспортним засобом.

 

При обранні запобіжних заходів слідчий суддя врахував обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрювані можуть здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.

⠀⠀ ⠀⠀

За результатами судового розгляду, суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення та застосував до підозрюваних запобіжні заходи у вигляді: одному –  тримання під вартою строком на 60 діб та визначив можливість внесення застави у сумі 242 240 гривень, іншому – цілодобовий домашній арешт.

 

Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

⠀⠀ ⠀⠀

Наразі тривають слідчі дії.

⠀⠀ ⠀⠀

Довідково:

ч. 1 ст. 199 КК України - Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту, а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного податку, голографічних захисних елементів, підробленої національної валюти України у виді банкнот чи металевої монети, іноземної валюти, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі чи білетів державної лотереї (караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років).

ч. 3 ст. 199 КК України - Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту, а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного податку, голографічних захисних елементів, підробленої національної валюти України у виді банкнот чи металевої монети, іноземної валюти, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі чи білетів державної лотереї, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи у великому розмірі (караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна).

ч. 4 ст. 190 КК України - Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років).

ч. 1 ст. 358 КК України - Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою або збут такого документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут (караються штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк).

ч. 3 ст. 358 КК України - Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою або збут такого документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут або складання чи видача працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, складання чи видача приватним підприємцем, аудитором, експертом, спеціалістом, оцінювачем, адвокатом, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем або іншою особою, яка здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних чи адміністративних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов'язків, підроблення з метою використання або збуту посвідчень, інших офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, виготовлення підроблених офіційних печаток, штампів чи бланків з метою їх збуту або їх збут чи збут завідомо підроблених офіційних документів, у тому числі особистих документів особи, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб  (караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк).

⠀⠀ Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області