Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вінницький міський суд Вінницької області ухвалив вирок хлопцю за обвинуваченням у кримінальних правопорушеннях, передбачених ч. 1 ст. 357, ч. 4 ст. 185, ч. 5 ст. 361 КК України.
⠀⠀⠀⠀⠀
Судом встановлено, що обвинувачений проживав в одній кімнаті гуртожитку разом із потерпілим та помітив мобільний телефон останнього і, за відсутності власника, подивився наявну інформацію у ньому. Прочитавши смс-повідомлення, обвинувачений дізнався про пін-код та нарахування грошових коштів потерпілому на банківську картку та вирішив цим скористатися.
За допомогою отриманої інформації та банківської картки потерпілого обвинувачений здійснив несанкціоноване втручання у роботу інформаційних (автоматизованих) систем через банківський автомат. Це дало змогу обвинуваченому використовувати грошові кошти потерпілого з банківського рахунку на власний розсуд: знімати готівку у банкоматах міста та розраховуватися за покупки у магазинах.
Своїми діями обвинувачений завдав потерпілому матеріальної шкоди на понад 70 000 гривень.
Окрім зазначеного, обвинувачений у під’їзді одного з будинків помітив велосипед вартістю 5 950 гривень та вирішив його вкрасти.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений винуватість у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень визнав та пояснив, що відшкодувати шкоду потерпілому він не має можливості, однак позов визнає у повному обсязі.
За результатами судового розгляду суд визнав винною чоловіка у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 357, ч. 4 ст. 185, ч. 5 ст. 361 КК України та призначив йому покарання у виді 10 (десяти) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, які пов’язані з роботою інформаційних, електронних, комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж строком на 3 (три) роки.
Наразі, вирок ще не набрав законної сили.
Довідково:
ч. 1 ст. 357 КК України – Викрадення, привласнення, вимагання офіційних документів, штампів чи печаток або заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання особи своїм службовим становищем, а так само їх умисне знищення, пошкодження чи приховування, а також здійснення таких самих дій відносно приватних документів, що знаходяться на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності, вчинене з корисливих мотивів або в інших особистих інтересах (караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк).
ч. 4 ст. 185 КК України – Крадіжка, вчинена у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану (карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років).
ч. 5 ст. 361 КК України – Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації та заподіяло значну шкоду чи створило небезпеку тяжких технологічних аварій або екологічних катастроф, загибелі або масового захворювання населення чи інших тяжких наслідків, вчинене під час дії воєнного стану, (карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років).
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області