У Вінницькому міському суді Вінницької області відбулись судові засідання під час яких були розглянуті клопотання сторони обвинувачення про застосування запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою та відсторонення від посади для двох жінок, які підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, 4, 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366 КК України.
З матеріалів клопотання стало відомо, що заступник Гніванського міського голови, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше квітня 2023 року, у м. Гнівань Вінницької області створив організовану групу з метою заволодіння бюджетними коштами, виділеними на проведення капітальних ремонтів будівель-заміна вікон (заходи енергозбереження) в закладах освіти Гніванської міської ради. До складу зазначеної організованої групи заступник Гніванського міського голови залучив директора комунальної установи «Гніванський центр з обслуговування закладів освіти», головного бухгалтера цієї ж комунальної установи, фізичну особу-підприємця, з якими підтримував тривалі довірливі відносини, що сприяло згуртованості та внутрішній стійкості зазначеної організованої групи. Директор комунальної установи «Гніванський центр з обслуговування закладів освіти», виконуючи роль виконавця підписувала договори та акти приймання виконаних будівельних на підставі, яких бюджетні кошти в якості оплати перераховувались на банківські рахунки ФОП. Головний бухгалтер, готувала проекти договорів та додаткової угоди до договору, сприяла їх підписанню директором КУ «Гніванський центр з обслуговування закладів освіти» і заступником Гніванського міського голови від імені ФОП, організовувала вчасний перерахунок бюджетних коштів, інформувала про це учасників групи, координувала підписання заступником міського голови актів приймання виконаних будівельних робіт від імені ФОП, забезпечувала посвідчення актів приймання виконаних робіт інженером з технічного нагляду до їх фактичного виконання, обговорювала з учасниками групи способи маскування розкрадання коштів.
Внаслідок вищезазначених злочинних дій підозрювані протягом квітня – серпня заволоділи бюджетними коштами на понад 1,5 мільйона гривень.
При обранні запобіжного заходу слідчим суддею було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрювані можуть здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.
⠀
За результатами повного та всебічного судового розгляду, заслухавши думки учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд застосував до директора комунальної установи «Гніванський центр з обслуговування закладів освіти» запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначеннм розміру застави у розмірі 1 563 619,47 грн та до головного бухгалтера цієї ж комунальної установи запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням розміру застави у розмірі 1 500 000 грн та відсторонення від посади.
Наразі тривають слідчі дії.
Довідково:
ч. 3, 4, 5 ст. 191 КК України – Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, (караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років), якщо вони вчинені у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, (караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років), якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою, (караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна).
ч. 2 ст. 366 КК України – Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, (караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
Важливо:
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
⠀
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області