У Вінницькому міському суді Вінницької області відбулось судове засідання під час якого було розглянуто клопотання сторони обвинувачення про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для чоловіка, який підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України.
З матеріалів клопотання стало відомо, що підозрюваний, будучи громадянином України, у невстановлений досудовим розслідуванням час, за невстановлених обставин, встановив контакт із невстановленим досудовим розслідування представником Придністровського правозахисного центру Союзу російських громад Придністров’я при Фонді (далі-Центр). Після чого, у травні 2023 року, підозрюваний, із невстановленим представником вищезазначеного центру, розпочав листування за допомогою особистої електронної поштової скриньки та листувався до моменту його затримання. Так, 29 травня 2023 року вироком Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 06.03.2023 підозрюваного визнано винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2, 3 ст. 436-2 КК України. Підозрюваний не погоджуючись із зазначеним вироком, зв'язався із представником центру та заявив про порушення його прав судом, прокурором та слідчим та, у подальшому, надіслав на підтвердження фото документів із кримінального провадження. За результатами звернення підозрюваного, в червні 2023 року керівником центру йому надано відповідь та повідомлено про те, що організацією розглядається питання про щомісячне виділення йому допомоги (субсидії) в розмірі 2285 російських рублів. В подальшому, у період з липня до жовтня 2023 року підозрюваний, діючи умисно, шляхом здійснення особистого внеску у ескалацію збройної агресії рф проти України, на виконання завдання представників іноземної держави - рф, шляхом передання йому через представника центру завдання представником спецслужби рф, добровільно взяв на себе обов’язок збирати відомості щодо підрозділів та техніки Збройних сил України та інших військових формувань України на території Вінницької області, їх переміщення, а також об’єктів критичної та цивільної інфраструктури Вінницької області, шляхом особистого спостереження, фотографування та подальшого передавання таких відомостей за допомогою адреси електронної пошти. Таким чином, підозрюваний, надав представникам іноземної організації допомогу в проведенні підривної діяльності проти України.
При обранні запобіжного заходу слідчим суддею було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.
За результатами повного та всебічного судового розгляду, заслухавши думки учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд обрав до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів без визначення розміру застави.
Наразі тривають слідчі дії. ⠀
ч. 2 ст. 111 КК України – Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України вчинені в умовах воєнного стану (караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна).
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області