У Вінницькому міському суді Вінницької області проголошено вирок трьом обвинуваченим за скоєння злочинів, передбачених ч. 2, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 361 КК України.
⠀⠀⠀⠀⠀
З вироку стало відомо, що один із неодноразово судимих обвинувачених, під час відбування покарання в установі виконання покарань, створив організовану злочинну групу, до складу якої залучив двох раніше неодноразово судимих чоловіків, які також відбували покарання.
Для досягнення свого задуму обвинувачені забезпечили себе мобільними телефонами та SIM-картками різних операторів мобільного зв’язку, із використанням яких за допомогою мережі Інтернет та програм для миттєвого обміну повідомленнями здійснювали відбір профілів абонентів, отримуючи таким чином доступ до особистих даних особи. Так, обвинувачені телефонували до потерпілих, представлялися працівниками служби безпеки одного із українських банків та повідомляли неправдиву інформацію про те, що начебто з їх банківських платіжних карток, невідомі особи не санкціоновано намагаються зняти грошові кошти.
⠀⠀⠀⠀⠀
В судовому засіданні обвинувачені свою вину в інкримінованих їм кримінальних правопорушеннях визнали повністю.
⠀⠀⠀⠀⠀
Суд, дослідивши всі надані сторонами докази та за результатами судового розгляду, визнав чоловіків винними у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 361 КК України. Для організатора злочинної групи призначив покарання у виді 6 років 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією усього майна, що належить йому на праві приватної власності та для двох інших обвинувачених призначив покарання у виді 5 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна, що належить їм на праві приватної власності.
Крім того, суд зобов’язав стягнути з обвинувачених в рівних частинах на користь держави 39 832 грн. та 132 200 грн. на відшкодування матеріальної шкоди на користь потерпілих.
⠀⠀⠀⠀⠀
Наразі, вирок ще не набрав законної сили.
⠀⠀⠀⠀⠀
Довідково:
ч. 2 ст. 190 КК України – Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому (карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років).
ч. 4 ст. 190 КК України – Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років).
ч. 3 ст. 28 КК України – Кримінальне правопорушення визнається вчиненим організованою групою, якщо в його готуванні або вчиненні брали участь декілька осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об'єднання для вчинення цього та іншого (інших) кримінальних правопорушень, об'єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.
ч. 3 ст. 361 КК України – Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, якщо вони призвели до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації (караються штрафом від семи тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого).
⠀⠀⠀⠀⠀
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області