Слідчий суддя ВМС ВО розглянув клопотання сторони обвинувачення про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для чоловіка, який підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України.
⠀
З матеріалів клопотання стало відомо, що 30-річний підозрюваний, діючи умисно, збирав та передавав деталізовані дані військового характеру представникам рф, зокрема у м. Вінниці.
А саме, будучи проросійськи налаштованою особою, перебуваючи у м. Вінниця, підозрюваний в особистому листуванні через один із мобільних додатів для обміну повідомленнями отримував завдання від представника рф про проведення спостереження за територією одного із заводів міста, місць розташування контрольно-пропускних пунктів, фактів виїзду/в’їзду військової техніки з об’єктів за якими спостерігав, на що беззаперечно погоджувався.
Підозрюваний здійснював виїзди на місцевість, фотографував вищевказані об’єкти та місцевість біля них. Після чого, надсилав фотознімки та зібрану інформацію представнику рф. Надсилаючи при цьому, для уточнення наданої ним інформації, географічні координати у вигляді знімків екрану із відкритим у браузері веб-ресурсом «Карти Google» із нанесеними пояснювальними позначками щодо точного місця розташування контрольно-пропускних пунктів та місць перебування військових патрулів.
⠀
При обранні запобіжного заходу слідчим суддею було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.
⠀
За результатами повного та всебічного судового розгляду, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без визначення розміру застави.
⠀
Наразі тривають слідчі дії.
⠀
Довідково:
ч. 2 ст. 111 КК України – Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України вчинені в умовах воєнного стану (караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна).
Важливо:
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
⠀
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області