flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд взяв під варту державного виконавця, який підозрюється в отриманні неправомірної вигоди

08 лютого 2023, 17:00
У Вінницькому міському суді Вінницької області відбулось судове засідання, в якому було розглянуто клопотання сторони обвинувачення про обрання запобіжного заходу чоловікові, який підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368, ч. 3 ст.15, ч. 3 ст. 332 КК України.
З матеріалів клопотання сторони обвинувачення стало відомо, що підозрюваний працює на посаді старшого державного виконавця та являється службовою особою. Так, підозрюваний, в ході особистої зустрічі з одним із боржників виконавчого провадження висловив прохання в наданні неправомірної вигоди в розмірі 35000 грн. за сприяння ним у скасуванні накладених на боржника обмежень державною виконавчою службою. Так, вважаючи дії підозрюваного кримінально-протиправними, чоловік звернувся до правоохоронних органів із письмовою заявою та надалі діяв під їх контролем. Надалі, підозрюваний в ході зустрічі з чоловіком, отримав неправомірну вигоду у розмірі 35000 грн. Так, після отримання неправомірної вигоди підозрюваного було затримано, предмет неправомірної вигоди вилучено.
При обранні запобіжного заходу слідчим суддею було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.
За результатами повного та всебічного судового розгляду, заслухавши думки учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів та визначив заставу у сумі 214 000 грн.
Наразі тривають слідчі дії.
Довідково:
ч. 1 ст. 368 КК України – Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи не вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища (карається штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років).
ч. 3 ст. 332 КК України – Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями або сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів або усуненням перешкод вчинені способом, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яку незаконно переправляли через державний кордон України, чи вчинені щодо кількох осіб, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, вчинені організованою групою або вчинені з корисливих мотивів (караються позбавленням волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна).
Важливо:
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області