flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Співпраця Вінницького міського суду з Міжнародною організацією з міграції (МОМ)

20 жовтня 2014, 16:28

 В п’ятницю, 17 жовтня 2014 року, в приміщенні Вінницького міського суду Вінницької області відбулась офіційна зустріч голови суду Михайленка А.В., заступника голови суду Гайду Г.В., керівника апарату суду Гудемчук Н.Й. та заступника керівника апарату суду Федорової Р.В. з регіональним координатором з допомоги мігрантам Міжнародної організації з міграції (МОМ) (м.Відень Австрія)  Деніз Лассар, представником програми з протидії торгівлі людьми Міжнародної організації з міграції (МОМ) Іриною Мидловець та Головою правління Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело Надії» Аллою Студілко.

 В ході зустрічі було обговорено питання щодо особливостей застосування окремих заходів забезпечення безпеки учасників кримінального провадження під час розгляду кримінальних справ щодо торгівлі людьми, проведено огляд залу судового засідання та спеціально обладнаної в приміщенні суду кімнати для проведення позавізуального опитування свідків та потерпілих, облаштованої в рамках міжнародної програми захисту потерпілих та свідків у кримінальних справах про торгівлю людьми.

Представники Міжнародної організації з міграції (МОМ) мали змогу особисто побачити в дії передане  Вінницькому міському  суду Вінницької області в рамках вищезазначеної програми обладнання, за допомогою якого забезпечується безпека осіб під час проведення слідчим суддею чи судом процесуальних дій у режимі відеоконференції (дистанційне провадження), проведення допиту свідка, потерпілого з використанням технічних засобів з іншого приміщення для забезпечення конфіденційності відомостей про особу, застосування інших процесуальних і не процесуальних заходів безпеки.

За допомогою даного обладнання суд може проводити допит, одночасний допит декількох вже допитаних осіб, впізнання тощо. Такі процесуальні заходи можуть застосовуватись як для забезпечення конфіденційності відомостей про особу, так і для унеможливлення фізичного та психічного впливу на свідка чи потерпілого з боку інших учасників кримінального провадження шляхом:

-         Нерозголошення анкетних даних про особу та утаємничене місце перебування особи протягом кримінального провадження;

-         Створення візуальних перешкод (спотворення реального зображення);

-         Створення акустичних перешкод (спотворення дійсного голосу).

Такого роду обладнанням, на даний час, облаштовано лише три суди України, одним з яких віднедавна став і Вінницький міський суд Вінницької області.

Керівництво суду висловило слова вдячності представникам Міжнародної організації з міграції (МОМ) за технічне забезпечення Вінницького міського суду Вінницької області системою захисту свідків і потерпілих та запевнили про готовність до плідної співпраці в майбутньому.