flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд взяв під варту чоловіка, який підозрюється у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України

00 0000, 00:00
У Вінницькому міському суді Вінницької області відбулось судове засідання під час якого, було розглянуто клопотання сторони обвинувачення про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для чоловіка, який підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 110 та ч. 1 ст. 111 КК України.
З матеріалів клопотання стало відомо, що підозрюваний, у період часу з 2014 року по теперішній час, підтримує неофіційні робочі стосунки з керівником та власником Інтернет-видання «ПолитНавигатор», на якому із лютого 2014 року по теперішній час здійснюється систематична публікація матеріалів антиукраїнського характеру, які містять заклики до здійснення дій з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України. Зокрема, у невстановлений час, керівник Інтернет-видання «ПолитНавигатор», найняв підозрюваного у якості позаштатного кореспондента та автора видання, без дотримання порядку працевлаштування громадян. Надалі, після початку повномасштабного вторгнення збройних сил російської федерації на територію України у період з 24.02.2022 по 10.03.2022, підозрюваний отримав від керівника видання, завдання готувати заздалегідь неправдиві матеріали, спрямовані на розхитування суспільно-політичної обстановки. Надалі, на виконання домовленостей, матеріали авторства підозрюваного, під іншим псевдонімом були опубліковані на веб-сайті інтернет видання «ПолитНавигатор» для загального доступу.
При обранні запобіжного заходу слідчим суддею було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.
За результатами повного та всебічного судового розгляду, заслухавши думки учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.
Наразі тривають слідчі дії.
Довідково:
ч. 2 ст. 110 КК України – Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій (караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої).
ч. 1 ст. 111 КК України – Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України (карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої).
Важливо:
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області