Мас-медіа повинні уникати голослівних образливих та безособових висловлювань і звинувачень в бік правосуддя.
Таку думку під час обговорення питання незалежності та відновлення довіри до судової влади на позачерговому XII з’їзді суддів висловив суддя Львівського окружного адміністративного суду Володимир Кравчук.
Як повідомив кореспондент „ЗіБ”, суддя запропонував замінити формулювання "відновлення довіри" до судової влади тезою "підвищення авторитету". На його думку, особливу роль у формуванні позитивного іміджу відіграють ЗМІ. Мас-медіа повинні уникати голослівних образливих та безособових висловлювань і звинувачень в бік правосуддя. "Сказати, що суддя Ікс хабарник не просто. Втім, уникати гострих питань ані володарям мантій, ані посадовцям не треба", - зауважив В. Кравчук. Він вважає, що конкретизація звинувачень надасть змогу і суддям захистити
свою честь та гідність у разі безпідставності припущень щодо нього.
Свою думку під час обговорення цього питання висловив голова ВСУ Ярослав Романюк, який виразив занепокоєння стосовно хибного сприйняття суддів і суддівського самоврядування.
"Низька правова культура суспільства стала наслідком того, що суддів вважають проханцями, які вимагають для себе пільги та фінансування. Та єдиним, чого ми бажаємо, є приведення правосуддя до європейських стандартів", - запевнив голова ВСУ.
Окрім того, він вважає, що рівень суддівської винагороди має бути таким, щоб він забезпечував гідне існування особи, яка несе такий важливий для суспільства статус. "Достатній рівень винагороди - одна з основ незалежності суддів. А власне, незалежність, це не примха суддів, це - прерогатива права, яке повинно панувати у суспільстві", - наголосив Я. Романюк.
Закон і Бізнес