Слідчий суддя ВМС ВО розглянув клопотання сторони обвинувачення про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту чоловікові, який підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 354 КК України.
⠀
З матеріалів клопотання стало відомо, що 59-річний підозрюваний займав посаду лікаря-отоларинголога в одній із лікарень м. Вінниці. 21 квітня цього року до підозрюваного звернувся чоловік щодо проведення операційного втручання, а саме «септопластики». Підозрюваний повідомив потерпілому, що йому потрібно прийти на огляд у відділення та передати лікареві неправомірну вигоду у розмірі 15 000 грн. На наступний день, потерпілий прийшов до відділення, де його оглянув підозрюваний та висловив вимогу про надання йому неправомірної вигоди, достовірно знаючи, що проведення даного оперативного втручання являється безкоштовним. В подальшому, потерпілого було госпіталізовано та здійснено хірургічне втручання. В цей час, підозрюваний неодноразово вимагав надати йому грошові кошти.
Так, 11 травня 2022 року, перебуваючи у палаті, де лежав потерпілий, підозрюваний отримав від останнього неправомірну вигоду у розмірі 15 000 грн. за проведення «септопластики».
⠀
При обранні запобіжного заходу слідчим суддею було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.
⠀
За результатами повного та всебічного судового розгляду, суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічну пору доби строком на 2 місяці.
⠀
Наразі тривають слідчі дії.
⠀
Довідково:
ч. 4 ст. 354 КК України – Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання працівником підприємства, установи чи організації, який не є службовою особою, або особою, яка працює на користь підприємства, установи чи організації, неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення будь-яких дій з використанням становища, яке займає працівник на підприємстві, в установі чи організації, або у зв’язку з діяльністю особи на користь підприємства, установи чи організації, в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, або в інтересах третьої особи, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи поєднані з вимаганням неправомірної вигоди (караються штрафом від п’ятисот до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк).
⠀
Важливо:
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
⠀
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області