Проект USAІD та фундація «Відкритий діалог» вивчають міжнародний досвід очищення державної влади та можливість його застосування в українських реаліях. Найбільш дискусійним стало обговорення проекту закону «Про очищення державної влади».
Метою круглого столу, за словами керівника проекту Девіда Вона, є приведення люстраційної процедури в законне русло. Він переконаний, що саме позитивні приклади інших держав допоможуть розробити чіткі процедури й визначити уповноважених на проведення перевірок органів, щоб здійснити цей процес із проявом поваги до прав людини відповідно до очікувань громадянського суспільства.
На розгляд учасників заходу також був поданий законопроект №4389а «Про очищення державної влади». Присутні на засіданні народні депутати Юрій Дерев’янко та Леонід Ємець
висловили сподівання, що Верховна Рада ухвалить цей документ 16 вересня. Народні обранці також закликали всіх громадян, небайдужих до тих процесів, що відбуваються в державі, прийти в зазначений день до стін парламенту й у разі неприйняття закону «подивитися в очі парламентарям-зрадникам».
Утім, норми запропонованого законопроекту припали до душі не всім гостям. Так адвокат Леонід Антоненко переконаний, що документ має швидше популістський характер, а тому більшість його норм не виконуватиметься. Цікавим є й те, що переважна більшість гостей зустрічі вважає люстрацію політичним процесом. Це підтвердило анонімне голосування, проведене організаторами заходу на самому його початку.
Свою точку зору на питання очищення влади мали і представники суддівського корпусу. Голова ТСК Володимир Мойсик зауважив, що за сучасних умов «треба відновлювати саму судову владу, а не довіру до неї». Детальніше про хід зустрічі читайте в наступному числі.
Джерело: Закон і бізнес