Сьогодні РСУ не займає позицію «проти всіх». Вона намагається допомогти суддівській спільноті знайти спільну мову і з законотворцями, і зі ЗМІ. РСУ вважає, що лишень говорити про проблеми та констатувати їх наявність — неправильно. Потрібно діяти: підказувати нардепам, як очистити судову систему, та дати зрозуміти володарям мантій, що варто не дивитися крізь пальці на поширення небезпечної інформації та тієї, яка не відповідає дійсності, а реагувати на це. Адже неправда шкодить репутації не тільки конкретного законника, а й усієї судової влади.
ПРЯМА МОВА
Тетяна ЧУМАЧЕНКО, член РСУ, суддя Вищого адміністративного суду України:
— Ніхто не заперечує того факту, що судова система здатна й готова сама себе очистити. Ми готові до самоочищення наших лав. У нас немає жодних побоювань щодо переатестації. Якщо в усіх зверненнях тільки й писатимемо: ви те, інше не можете робити, а ось це не передбачено законом, а це порушує наші права, то це
говоритиме про те, що ми — священна корова. Ми маємо не лише вказувати на недоліки чиїхось дій, а й говорити, чому саме не погоджуємось із цим і як правильно вирішити проблему.
Валентина СІМОНЕНКО, голова РСУ, суддя Верховного Суду України:
— Наші рекомендації — це меседж державі та громадськості, що судова влада бачить проблеми й готова їх вирішувати, нічого не боїться. Ми кажемо ініціатору закону, що він не правий, порушує міжнародні принципи діяльності судочинства. У той же час підказуємо: варто вдосконалити дисциплінарну відповідальність — і проблему можна буде вирішити. Ми всі високопрофесійні й не боїмося переатестації. Але в межах дисциплінарної відповідальності, тобто маємо проходити переатестацію, якщо щось порушили.
Джерело: Закон і бізнес