Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Державна судова адміністрація України складає перелік місцевих та апеляційних судів, які знаходяться в районі проведення антитерористичної операції і в яких неможливо здійснювати правосуддя, та направляє відповідні подання до голів вищих спеціалізованих судів для прийняття рішень.
Такі норми передбачено Законом „Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції”(проект№4747а), який вчора прийняла Верховна Рада.
Суди в зоні АТО, які не можуть здійснювати правосуддя, передають справи, що їм підсудні, судам, що визначаються головою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ / головою Вищого адміністративного суду України / головою Вищого господарського суду України.
Відповідні справи передаються судам протягом десяти робочих днів з дня прийняття розпорядження головою відповідного вищого спеціалізованого суду.
У разі неможливості передачі матеріалів справи відповідно до встановленої згідно з цим Законом підсудності, вчинення необхідних процесуальних дій здійснюється за документами і матеріалами, поданими учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для прийняття відповідного судового рішення.
Окрім того, Законом визначено, що підслідність кримінальних правопорушень, вчинених в районі проведення антитерористичної операції, у випадках неможливості здійснювати досудове розслідування, визначається Генеральним прокурором України.
Матеріали досудового розслідування щодо злочинів, кримінальні провадження щодо яких знаходяться на стадії досудового слідства, у випадках неможливості здійснювати досудове розслідування, передаються органам досудового розслідування, визначеним Генеральним прокурором України, протягом десяти робочих днів з дня визначення підслідності.