flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ківалов радить ВР поновити Волкова на посаді судді ВСУ

04 серпня 2014, 08:41

 Рішення про поновлення Олександра Волкова на посаді судді Верховного Суду України було прийнято Європейським судом з прав людини в 2013 році. Однак Верховна Рада досі його не виконала.

Комітет з питань верховенства права та правосуддя рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому проект постанови №4298а про внесення змін до Постанови "Про звільнення суддів" від 17 червня 2010 року №2352 на виконання Рішення ЄСПЛ у справі "Олександр Волков проти України" від 9 січня 2013 року.

Як повідомили "ЗіБ" у прес-службі ВР, народні депутати акцентували увагу на тому, що зазначене Рішення Європейського суду стосується невідповідності вимогам Конвенції процедури звільнення суддів, зокрема - заявника, судді Верховного Суду України. Констатовані порушення стосуються, серед іншого, відсутності незалежності та безсторонності Вищої ради юстиції та участі у цій процедурі законодавчого органу. З огляду на характер порушень, Європейський суд вказав державі на необхідність приведення процедури звільнення суддів у відповідність з міжнародними стандартами, а також зобов'язав вжити заходи для поновлення порушених прав самого заявника шляхом "якнайшвидшого поновлення заявника на посаді судді Верховного Суду України".

Проектом постанови пропонується у Постанові Верховної Ради "Про звільнення суддів" від 17 червня 2010 року слова "Верховного Суду України Волкова Олександра Федоровича" виключити та відповідно, поновити О.Волкова на посаді судді Верховного Суду України.

Голова Комітету С.Ківалов повідомив, що вже більше року Україна не може виконати рішення Європейського суду у справі "Волков проти України", хоча різні проекти про поновлення судді на посаді вже кілька разів розглядалися в парламенті, але не були прийняті, незважаючи на позитивні висновки профільного комітету.

"Дійсно, "де-юре" можна говорити про те, що процедура виконання цього рішення в нашому законодавстві прямо не передбачена, і можна довго дискутувати на тему, як це рішення має бути виконане. Ми, коли готували проект постанови, взяли за основу існуючу практику поновлення суддів на посадах в разі наявності рішень національних судів. Враховуючи, що Україна визнала юрисдикцію Європейського суду з прав людини, думаю, що ми можемо піти цим шляхом", - сказав С.Ківалов.