flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судова система сьогодні фінансується на 47,4% - це катастрофа - С.Ківалов

25 липня 2014, 09:43

 «Судова система сьогодні фінансується на 47,4%. Це катастрофа »- таку заяву зробив учора в ході засідання Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя його голова Сергій Ківалов. Він розповів, що раніше Рада суддів України та Державна судова адміністрація України звернулися в профільне парламентський підрозділ з листом щодо недопущення скорочення бюджетних призначень місцевим та апеляційним судам, яке передбачено внесеним 21 липня ц.р. на розгляду парламенту законопроектом No4308а. 

Серед іншого даної законодавчої ініціативою передбачено скорочення на 123 800 000 грн обсягів бюджетних призначень загального фонду державного бюджету, призначених для судової влади. Скорочення стосується захищених статей видатків, зокрема, оплати праці, комунальних послуг та енергоносіїв. У своєму зверненні до народних депутатів представники судової системи вказують на те, що в 2014 році потреба в коштах на виплату суддівської винагороди та заробітної плати працівникам апаратів судів була задоволена бюджетними призначеннями лише на 66%. А в разі зазначеного скорочення асигнувань середня заробітна плата працівників апаратів судів складе 1924 грн. У зв'язку з цим представники Феміди просили членів профільного комітету підтримати їх позицію і не допустити урізування фінансування. 
Крім недопущення скорочення бюджетних призначень представники судової системи виступили і за якнайшвидше приведення до присяги суддів, призначених на посаду вперше, які через таку, по суті формальності, не можуть приступити до виконання своїх повноважень, при цьому заробітна плата їм нараховується. «. Таким суддям держава вже виплатило близько 76 млн грн», - пояснив пан Ківалов, додавши, що зараз потрібно звернути уваги Президента України на цю проблему, з тим, щоб призначені судді найближчим часом прийняли присягу і змогли приступити до здійснення правосуддя . Цю інформацію підтвердив і голова ДСА Зеновій Холоднюк, який повідомив, що мова йде про 280 суддях, які вже були зараховані в штат і отримують заробітну плату (всього їм нараховано близько 76 млн грн), але оскільки вони не прийняли присягу, то не можуть здійснювати правосуддя. 
Крім того, представники профільного комітету звернули увагу і на іншу кадрову проблему, пов'язану з обранням безстроково і звільненням суддів. Через тривалу парламентської паузи в цьому питанні і того, що відповідальні за формування суддівського корпусу органи - Вищу раду юстиції та Вища кваліфікаційна комісія суддів України - так і не були сформовані, у багатьох суддів закінчився термін повноважень, при цьому суддівського винагороду їм продовжує нараховуватися . За даними голови Ради суддів України, судді Верховного Суду України Валентини Симоненко, 31 млн грн уже було виплачено суддям, які досягли граничного, 65-річного віку, але так і не були звільнені. «Для судової системи це дуже багато», - зазначила вона і закликала народних депутатів вирішити фінансові та кадрові проблеми суддівського корпусу. Ці питання парламентарії пообіцяли врегулювати найближчим часом.
 
Джерело:Юридическая Практика