flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

В Донецьку продовжують надавати правову допомогу

25 липня 2014, 09:31

 Донецький обласний центр з надання вторинної правової допомоги продовжує виконувати покладені на нього обов’язки. Завдяки злагодженій роботі безоплатна правова допомога надавалась у більшості районів області, за винятком тих, в яких наявні укріплення терористів та у різний час тривала і триває активна фаза антитерористичної операції.

Як повідомили «ЗіБ» у Координаційному центрі з надання правової допомоги, у період із 1 по 21 липня в містах Горлівка, Краматорськ, Слов’янськ, Єнакієве, Харцизьк, Амвросіївка, Сніжне, Шахтарськ та Слов’янському районі мало місце захоплення органів МВС, прокуратури, припинення роботи місцевих судів, а також виїзд за межі міст та області частини адвокатів, які співпрацюють з Центром, що спричинено перебуванням на території бойовиків терористичної організації «ДНР».Тимчасово на цих територіях не було або все ще немає можливостізабезпечувати надання безоплатної вторинної правової допомоги у повному обсязі. Крім того, за інформацією Донецького центру, є підтверджені непоодинокі факти захоплення залів суду озброєними людьми під час судових засідань з вимогою негайного звільнення підозрюваної або обвинуваченої особи.

Наразі найбільш активна фаза антитерористичної операції проходить у містах Донецьк, Мар’їнка, Дзержинськ та Дебальцеве. Діяльність ГУ МВС України у Донецькій області, МУ МВС України у м.Донецьк та всіх РВ МВС України у м.Донецьк, прокуратури області, органів ДПС перенесено до інших міст області, визволених українською армією. Більшість місцевих судів згаданих міст, Апеляційний та інші суди Донецької області, що розташовані у Донецьку, тимчасово припинили здійснення своїх повноважень у зв’язку із небезпекою життя та здоров’я суддів та працівників судів.

У цілому, зважаючи на складні обставини, лише половина адвокатів, з якими Донецьким центром укладено контракти/договори, продовжують надання безоплатної правової допомоги на Донеччині.

Усього ж за період із 1 по 21 липня Центром опрацьовано 150 запитів на надання безоплатної вторинної правової допомоги. Із них:

13 повідомлень про кримінальні затримання;

1 повідомлення про адміністративне затримання;

111 постанов/ухвал на залучення захисника за призначенням;

25 постанов/ухвал про проведення окремих процесуальних дій.

Найбільше кримінальних проваджень, у яких надавалася/надається БВПД, відкриті за наступними правопорушеннями:

Крадіжка (ст.185 ККУ) – 52 випадки (35% від загальної кількості зареєстрованих повідомлень);

Умисне вбивство (ст.115 ККУ) – 12 випадків (8% від загальної кількості зареєстрованих повідомлень);

Грабіж (ст.186 ККУ) – 11 випадків (7% від загальної кількості зареєстрованих повідомлень);

Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів (ст. 309 ККУ) – 11 випадків (7% від загальної кількості зареєстрованих повідомлень);

Умисне важке тілесне ушкодження (ст.121 ККУ) – 11 випадків (7% від загальної кількості зареєстрованих повідомлень).

Зафіксовано лише 2 затримання за ст. 258 (ч.1) ККУ (у містах Маріуполь та Костянтинівка), що передбачає притягнення до кримінальної відповідальності за  вчинення терористичного акту. Щодо цього, ситуація в Донецькій області разюче відрізняється від ситуації в Луганській області, де за підсумками перших трьох тижнів липня, 30% усіх кримінальних справ, в яких надавалася та надається БВПД, стосуються правопорушень у зв’язку із діями терористів (детальніше – тут).

Колеги із Донецька повідомляють, що періодично змушені залишати офіс у зв’язку із безпосередньою близькістю бойових дій. «Працюємо в умовах постійного напруження та бойових протистоянь. – повідомляють співробітники центру – 1 липня стали очевидцями збройного захоплення будинку ГУ МВС України в Донецькій області терористами. Тримаємось!»