Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Розглянувши проект змін до бюджету, депутати підтримали необхідність звернення до Прем'єр-міністра А.Яценюка з проханням вжити заходів щодо недопущення скорочення бюджетних призначень судів загальної юрисдикції.
До такого висновку прийшли члени Комітету ВР з питань верховенства права та правосуддя, які розглянули проблемні питання, пов'язані з фінансуванням судової гілки влади, та законопроект про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2014 рік", повідомляє «ЗіБ» з посиланням на ВР.
Нагадаємо, законопроектом №4308а передбачено скоротити видатки на забезпечення діяльності органів судової влади, виходячи з того, що у ІІ півріччі 2014 року обсяг видатків не повинен перевищувати більш ніж на 2 % касові видатки І півріччя.
Державна судова адміністрація та Рада суддів наголошували раніше, що через необхідність виплачувати суддівську винагороду новим суддям не вистачає грошей на зарплату працівників апарату. Більше того, в разі скороченняасигнувань на суму, запропоновану в проекті змін до держбюджету, середня зарплата працівників апарату складатиме 1924 грн.
Члени Комітету на своєму засіданні розглянули листи Голови Ради суддів В.Сімоненко, Голови Державної судової адміністрації З.Холоднюка та Голови Ради суддів адміністративних судів М.Кобилянського щодо проблем, пов'язаних з фінансуванням судової гілки влади.
Під час обговорення зазначалося, що скорочення стосується захищених статей видатків, до яких належить оплата праці разом із нарахуванням, оплата комунальних послуг та енергоносіїв, що призведе до істотного зниження соціального забезпечення працівників апаратів судів та погіршить стан розрахунків за отримані послуги.
Народні депутати підкреслювали, що Голова Ради суддів адміністративних судів у своєму листі звертає увагу на незадовільний стан фінансування адміністративних судів. При цьому, відповідно до законопроекту №4308а передбачено скорочення видатків на утримання судів адміністративної юстиції на друге півріччя 2014 року. Особливе занепокоєння автора листа викликають заходи щодо оптимізації штатної чисельності працівників, надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати, встановлення для працівників режиму роботи на умовах неповного робочого часу, зменшення або скасування стимулюючих виплат, підвищень посадових окладів, зменшення надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах. Як зазначалося, через низький рівень заробітної плати плинність кадрів у судах значно збільшилася і в деяких із них досягає 50 %.
Голова Ради суддів адміністративних судів вважає, що усе це негативно позначається на ефективності відправлення правосуддя, а подальше скорочення видатків на утримання судової системи може призвести до зупинення роботи судів.
За результатами обговорення члени Комітету підтримали рішення звернутися до Президента України П.Порошенка з проханням розглянути ситуацію, що склалася у зв'язку з неприведенням до присяги осіб, яких було призначено на посади суддів судів загальної юрисдикції, а також до Прем'єр-міністра України А.Яценюка з проханням вжити заходів щодо недопущення скорочення бюджетних призначень судів загальної юрисдикції та до Голови Комітету з питань бюджету Є.Гєллєра з проханням підтримати позицію судової гілки влади стосовно недопущення скорочення бюджетних призначень судів загальної юрисдикції.