Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Микола Козюбра вважає, що "чистку" в судовій системі можна провести шляхом переатестації.
Екс-суддя Конституційного Суду Микола Козюбра сумнівається в тому, що КС задовольнить звернення 76 нардепів щодо неконституційності закону про люстрацію суддів. Про це він сказав у коментарі LB.ua.
"Я не думаю, що закон може бути визнано невідповідним Конституції в цілому. Таких законів судова практика світу знає чимало, і тут немає нічого унікального для України. Але є певні питання щодо чіткості критеріїв, за якими проводиться люстрація", - заявив він.
Козюбра вважає, що ці критерії прописані в законі досить абстрактно. "Вони повинні бути конкретнішими. До того ж, наприклад, якщо говорити про корупційні діяння, то для цього не потрібен закон про люстрацію. Потрібно, щоб працювали відповідні корупційні закони", - вважає він.
За словами екс-судді КС, сам закон є не суто юридичним, а скоріше політико-правовим.
"Є певні політичні моменти, зокрема, покарання винних (суддів, які ухвалювали незаконні рішення. - ред.) - питання далеко не однозначне. Потрібно знати різницю між політичними факторами і фактичним вчиненням злочину", - сказав Козюбра.
Разом з тим, він вважає, що "чистка" в судовій системі потрібна, але для цього можна було провести переатестацію суддів.
Нагадаємо, 8 квітня народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому законопроект №4378-1 "Про відновлення довіри до судової системи України". Однак, як стало відомо LB.ua, 14 травня 76 народних депутатів (від фракцій КПУ, ПР, депутатської групи "За мир і стабільність" та позафракційних) подали до Конституційного Суду звернення, в якому вони просять визнати неконституційним цей закон.
Міністр юстиції Павло Петренко вважає, що скасування закону про люстрацію суддів стане кроком до старої судової системи.
Джерело: lb.ua
22.07.2014