Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Ради суддів можуть наділити повноваженнями фіксувати факти втручання в роботу органів суддівського самоврядування, зокрема з боку громадських активістів, та визнавати недійсними рішення, прийняті під тиском.
Проект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (щодо забезпечення невтручання в діяльність суддівського самоврядування в Україні)» (№4771) був зареєстрований у ВР невдовзі після інциденту біля будівлі Вищого адміністративного суду. Нагадаємо, що 17 квітня активісти майдану фактично зірвали збори суддів ВАС, на яких мали розглянути питання обрання очільника цієї установи. За словами голови Люстраційного комітету Єгора Соболєва, протестувальники вимагали «прислухатися до думки громадськості», інакше погрожували взяти суд штурмом та навіть готували коктейлі Молотова (див. №17 «ЗіБ»).
Аби захистити суддів, нардепи Роман Стаднійчук та Анжеліка Лабунська пропонують наділити ради суддів додатковими повноваженнями фіксувати факти тиску на органи суддівського самоврядування. А правоохоронців справ зобов’язати гарантувати безпеку та невтручання в роботу, зокрема зборів суддів, під час обрання свого керівництва.
Втім, як відзначають експерти ВР, «чинним законодавством України повною мірою передбачено механізм забезпечення безпеки суддів та працівників судів, а також охорони приміщень судів». Інша річ, що під час тих же подій 17 квітня правоохоронці «не помічали» ознак протиправних дій з боку активістів.
До речі, як стало відомо «ЗіБ», кримінальне провадження за фактом тиску на збори суддів ВАС ще триває. Проте за ці 3 місяці органи МВС не повідомляли про пред’явлення підозри особам, які організували цю акцію, чи її учасникам. Тобто відомі особи так і залишаються «невідомими» для нардепів і «невловимими» для правоохоронців.