Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Конституційний Суд розтлумачить положення Митного кодексу щодо особливостей застосування законів та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи в системному зв’язку з положеннями Кодексу адміністративного судочинства та Податкового кодексу в контексті застосування способу забезпечення адмінпозову у вигляді зупинення судом дії оскаржуваного рішення суб’єкта владних повноважень та підстав для припинення податкового обов’язку відповідно.
Міністерство доходів і зборів звернулося до КС із конституційним поданням щодо офіційного тлумачення положень ч.1 ст.3 МК в системному зв’язку з положеннями ст.14, ч.3 ст.117 КАС, п.37.3 ст.37 ПК. Відповідне подання надійшло до Суду 16 липня.
Так, ч.1 ст.3 МК закріплює застосування при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон, виключно норм законів та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи, чинних на день прийняття митної декларації органом доходів і зборів.
Своєю чергою ст.14 КАС установлює обов’язковість судових рішень, а ч.3 ст.117 цього кодексу закріплює такий спосіб забезпечення адмінпозову, як зупинення відповідною ухвалою суду дії рішення суб’єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. У п.37.3 ст.37 ПК наводиться перелік підстав для припинення податкового обов’язку.
Відповідно до Регламенту КС конституційне подання передано на вивчення в секретаріат Суду.