Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Діюча вітчизняна система електронної ідентифікації не може застосовуватись у транскордонних послугах. Однак у найближчий час це може змінитись - до нововведень Україну підштовхує договір про Асоціацію з ЄС.
Про це повідомив заступник міністра юстиції Ігор Бондарчук сьогодні під час семінару в Мін’юсті, на якому експерти обговорювали проблеми надання послуг електронного цифрового підпису і розвиток інфраструктури відкритих ключів.
Як розповів І.Бондарчук, інтеграція України в ЄС передбачає, в тому числі, зобов’язання нашої держави в короткий строк створити умови для сумісності системи електронного цифрового підпису. Адже в ЄС передбачено створення єдиного цифрового ринку шляхом полегшення транскордонних онлайн послуг. Особлива увага при цьому приділяється спрощенню електронної ідентифікації. Разом з тим, повідомив заступник міністра, у більшості випадків провайдери цифрових послуг, зокрема і електронного підпису, не можуть застосовувати свою систему ідентифікації у міжнародних операціях оскільки відповідні національні системи не прийняті в країнах ЄС. Тому Україна наразі готує ряд заходів для інтеграції системи, в т. ч. триває робота над новою редакцією закону про електронний цифровий підпис.