Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Апеляційний суд Нью-Йорка ухвалив, що залякування людей в Інтернеті не є кримінальним злочином. Разом з тим, на думку суддів, закон, який запроваджує кримінальну відповідальність за онлайн-цькування, суперечить конституції США.
Таке рішення суд ухвалив у справі місцевого підлітка, котрий в 2010 році створив у Facebook сторінку для залякування своїх однокласників і знущань із них, повідомляє New York Post.
У 2011 році департамент охорони здоров’я США провів дослідження, в результаті якого з’ясував, що 18% старшокласників зазнавали цькування з боку однолітків, а 16% стали жертвами кіберзалякування. Згідно з «законом Лобані», що набрав сили в 2012 році, міські школи мали повідомляти владі про подібні інциденти. При цьому за 2012—2013 навчальний рік 80% місцевих шкіл повідомили про відсутність випадків залякування школярів.
Крім того, суд Нью-Йорка ухвалив, що «текст закону Олбані, що запроваджує кримінальну відповідальність за різні форми висловлювання думки, які захищено конституцією, охоплює набагато ширшу сферу, ніж залякування дітей у кіберпросторі». На думку суддів, цей закон занадто «широкий» і порушує право «інтернет-мучителів» на свободу слова.
Таким чином, суд визнав закон округу Олбані (штат Нью-Йорк) яким запроваджено кримінальну відповідальність за залякування людей у мережі, таким, що порушує першу поправку конституції США, яка гарантує свободу слова.
На відміну від правозахисників, які вважають, що криміналізація кіберзалякування не захистить підлітків від знущань в Інтернеті, представник міської ради Марк Вепрін висловив невдоволення рішенням суду. Він заявив, що влада шукатиме нові способи для того, щоб припинити «онлайн-цькування» і якомога суворіше карати «мучителів».