Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Проектом Закону «Про прокуратуру» передбачено створення вищого навчального закладу з підготовки прокурорів та суддів – Національної школи правосуддя. Такий заклад пропонується створити на базі Національної академії прокуратури України шляхом об'єднання з Національною школою суддів України.
З проханням висловити свою позицію з приводу такого об’єднання до Ради суддів господарських судів України надійшло звернення в.о. ректора Національної школи суддів України Шукліної Н.Г.
Рада суддів господарських судів в рішенні від 03.07.2014 №307 зазначила,об'єднання академії прокуратури та школи суддів, передбачене законопроектом №3541, є недоцільним. Таке рішення обґрунтовано наступним:
По-перше, Консультативна рада європейських суддів у Висновку №4 (2003) від 27.11.2003 наголошувала на важливості незалежності органу, відповідального за підготовку суддів, що випливає із загального принципу судової незалежності.
Також у Висновку №10 (2007) від 23.11.2007 "Судова рада на службі суспільства" Консультативна рада європейських суддів вказала, що відповідальність за організацію та контроль за навчанням суддів повинна в кожній країні покладатися на судову владу або, бажано, судову раду.
По-друге, у разі створення Національної школи правосуддя такий орган у відповідності до Закону України "Про вищу освіту" буде підпорядкований Міністерству освіти і науки України, що може призвести до порушення принципу поділу влади та становитиме загрозу законодавчо передбаченим гарантіям суддівської незалежності.
Аналогічна позиція щодо ліквідації Школи суддів також була висловлена позачерговим з'їздом суддів України.
Таким чином, Рада господарських судів назвала недоцільним створення Національної школи правосуддя, а також доручила голові Ради Олександру Удовиченку довести позицію Ради до парламенту та відповідних профільних комітетів ВР.