flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд взяв під варту чоловіка, який підозрюється у жорстокому поводженню з твариною

25 серпня 2021, 17:22
У Вінницькому міському суді Вінницької області слідчий суддя розглянув клопотання сторони обвинувачення про обрання запобіжного заходу для чоловіка, який підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 299 КК України.
 
З матеріалів клопотання стало відомо, що підозрюваний у ранню пору, перебуваючи у дворі житлового будинку біля дитячого майданчику, на очах у сторонніх осіб, у тому числі дітей, схватив собаку, яка знаходилась на проїзній частині та наніс хаотичних ударів по її тулубу ножем, перерізав їх горло, внаслідок чого завдав тварині несумісних із життям тілесних ушкоджень.
 
При обранні запобіжного слідчим суддею було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснювати дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.
 
За результатами повного та всебічного судового розгляду, заслухавши думки учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів та визначив заставу у розмірі 80 прожиткових мінімумів, що становить 190 320 гривень.
 
Наразі тривають слідчі дії.
 
Довідково:
ч. 3 ст. 299 КК України - жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом (караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років).
 
Важливо:
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області