Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
Прес-служба
01043, м. Київ-43, вул. П. Орлика, 4 тел./факс: 594-54-41, Е-mail: presa@scourt.gov.ua
Повідомлення для преси
14 липня 2014 року у Верховному Суді України відбувся круглий стіл на тему «Вплив реформи судової влади України на забезпечення єдності судової практики».
Захід, у якому взяли участь представники законодавчої, виконавчої, судової влад України, національних правових шкіл, аналітичних центрів, міжнародних та громадських організацій, відбувся у рамках співпраці з проектом Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні», реалізація якого відбувається за підтримки Уряду Швеції.
Відкриваючи форум, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк зазначив, що обрана для обговорення тема – надзвичайно важлива, оскільки єдність судової практики є фундаментальною засадою не лише для стабілізації ефективного судочинства. Це, на переконання Голови Верховного Суду, є вагомим підґрунтям для стабілізації розвитку всієї української держави.
Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Наталія Агафонова підкреслила, що єдність судової практики забезпечує правову визначеність і прогнозованість судових рішень, що, у свою чергу підвищує рівень довіри громадськості до суду.
Керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Олександр Волков нагадав присутнім, що єдність судової практики спрямована на реалізацію конституційних засад захисту прав громадян судом. Однак, законодавчі механізми такого забезпечення, на жаль, відсутні. А тому і відчутний дисбаланс у забезпеченні однакового застосування закону на всій території України.
На актуальності теми круглого столу наголосив і керівник проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади України» Андрій Кавакін. Він нагадав, що це вже не перший спільний захід Верховного Суду України й Проекту, присвячений проблемі забезпечення єдності судової практики в Україні. І це ще раз підкреслює її нагальність та вказує на потребу консолідації зусиль у цьому напрямі законодавців, науковців, суддів та міжнародних експертів.
Ключові доповіді з питання забезпечення єдності судової практики на форумі виголосили Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк та експерт Ради Європи, професор права Університету Копенгагену (Данія), суддя Європейського суду з прав людини у 2004 – 2013 роках Девід Тор Бьоргвінсон.
Темою першої сесії круглого столу, модератором якої була завідувач кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка Людмила Луць, стало обговорення механізмів забезпечення єдності судової практики. Інформаційні повідомлення з цього питання зробили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ Марина Червинська, суддя Вищого адміністративного суду України Михайло Цуркан, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук,експерт із правових питань Центру Разумкова Віктор Мусіяка.
Тему забезпечення єдності судової практики в контексті судової реформи України обговорювали на другій сесії, яку провів заступник Голови Правління Центру політико-правових реформ, експерт громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» Роман Куйбіда. Своє бачення оголошеної теми в інформаційних повідомленнях виклали завідувач кафедри державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», професор, суддя Конституційного Суду України у відставці Микола Козюбра, доцент кафедри правосуддя юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса ШевченкаОлена Захарова, директор Центру суддівських студій Наталія Верещинська, доцент кафедри організації судових та правоохоронних органів Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» Іван Назаров.
У загальному обговоренні взяли участь доцент кафедри загальнотеоретичних та державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» Володимир Сущенко, голова Апеляційного суду міста Києва Антон Чернушенко, судді Верховного Суду України Тетяна Жайворонок, Лілія Григор’єва таГалина Канигіна.
На завершення засідання круглого столу, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк подякував присутнім за плідну роботу і запропонував розробити певний документ, у якому були б викладені сконсолідовані рекомендації парламенту України щодо законодавчого врегулювання механізмів забезпечення єдності судової практики.
Джерело: www.scourt.gov.ua