flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

МВС знову пропонує блокувати сайти без рішення суду

27 червня 2014, 13:49

 Керівництво МВС пропонує створити громадську раду, яка зможе блокувати інтернет-ресурси і видаляти протиправний контент без рішення суду. З такою ініціативою вчора на круглому столі в НКРЗІ виступив заступник начальника управління по боротьбі з кіберзлочинністю Олександр Гринчак. На його думку, це допоможе міліції оперативно блокувати ресурси, які загрожують безпеці країни, а також порнографічні та шкідливі сайти. До складу громадської ради можуть увійти представники інтернет-провайдерів, МВС і Нацкомісії з регулювання зв'язку та інформації. 

 
Проти подібної ініціативи виступили представники Інтернет Асоціації України. Глава правління ІнАУ Тетяна Попова вважає, що українські провайдери сумлінно блокують інтернет-ресурси за рішенням суду. «Я розумію, що фактично в країні йде війна, але блокування сайтів без рішення суду в кінцевому підсумку призведе до того, що зараз відбувається в Росії. Це дорога в нікуди », - говорить Попова. 
 
Попова також розповіла, що Україна може перейняти європейську практику, коли провайдери збирають інформацію для міліції по конкретного мережевого ID, але видають її після постанови суду. Правда, для цього буде потрібно внести зміни до законодавства.
 
Це вже не перша спроба держави встановити контроль над українським сегментом інтернету. У січні цього року, Верховна рада прийняла скандальний закон Колесніченка-Олійника, згідно з яким можна буде закривати сайти без рішення суду і садити на три роки за так званий екстремізм в соцмережах. Прийняття закону спровокувало масові народні протести і стало однією з причин наступних кривавих подій на Майдані. Через два тижні закон скасували, а ще через два тижні екс-президент України Віктор Янукович залишив країну, побоюючись народного гніву. 
 
У 2013 році з подібною пропозицією виступали чиновники з Держслужби інтелектуальної власності України. Вони пропонували блокувати сайти за зверненням правовласників і під приводом боротьби з онлайн-піратством. Тепер ініціативи, що стали поштовхом до повалення минулої влади, пропонує нинішня.