Екс-голова Національної комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) Петро Яцук звернувся до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) з вимогою поновити його на посаді. Згідно з інформацією про цю справу, оприлюдненій на сайті ВАСУ, відповідачем за позовом є голова Верховної Ради Олександр Турчинов. Будучи і. о. президента України, у травні він видав указ про звільнення Яцука і ще п'яти членів НКРЗІ і призначив новий склад регулятора. Тепер Яцук просить суд визнати указ протиправним та скасувати його.
Аналогічний позов до Турчинова подала і Людмила Єжова-ще один колишній член регулятора. Джерело «Капіталу», знайоме з ходом справ, запевнив: такі позови готують всі звільнені співробітники - Ігор Сиротенко, Ірина Поліщук, Олександр Речкалов і Михайло Сердюк. Єдиний з них, з ким вдалося зв'язатися, Сиротенко вважав за краще не обговорювати це питання. Яцук від коментарів також відмовився.
Розгляд справ за позовами Яцука і Єжової було заплановано на 23 липня. Як повідомила прес-секретар ВАСУ Марія Швенько, розгляд першого з них суд відклав на 14 липня, а по другому оголошено перерву до 21 липня. «В обох випадках були клопотання з проханням перенести слухання - як від позивачів, так і від відповідача», - підтвердила вона.
Звільнені члени НКРЗІ не хочуть розлучатися зі своїми посадами. Через місяць суд вирішить, чи затримаються вони у своїх кріслах
Керуючий партнер адвокатського об'єднання «Юскутум» Артем Афян розповів, що зазвичай подібні позови подаються, коли звільнення проходило з формальними порушеннями. Наприклад, людину відсторонили, коли він був на лікарняному. «На практиці його зазвичай відновлюють на посаді, виплачують компенсацію й знову звільняють», - пояснив експерт. Так було з колишнім генпрокурором Святославом Піскуном. Після того як суд визнав його звільнення незаконним, в 2007 р. президент Віктор Ющенко поновив його на посаді, але потім відразу звільнив.
http://itexpert.org.ua/