Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Шановні громадяни!
10 червня 2014 року, група осіб з Києва самовільно, не маючи на це жодних законних підстав, вирішила провести несанкціонований мітинг. Мітинг супроводжується гучною музикою, перекриттям автомобілями проїзної частини, висвітленням на плакатах недостовірної, образливої інформації, голослівних звинувачень в адресу суддів.
Так звані «свідомі громадяни» Автогромади виявили неповагу, в першу чергу, до своїх співвітчизників, які звернулися до суду за захистом своїх прав та свобод, однак через гучну музику провести судове засідання було просто неможливо. Не могли люди і нормально пересуватися авто та громадським транспортом, адже активісти перекрили рух.
Водночас виникає питання і щодо моральності цих осіб, адже так, озброївшись пустими звинуваченнями, можна «облити брудом» абсолютно кожну людину. При таких умовах, хто тоді може відчувати себе захищеним? Показовим є те, що представники даного мітингу вимагали відставки голови Вінницького апеляційного адміністративного суду не аргументуючи таку вимогу жодними фактами чи обставинами, які б забороняли цій особі виконувати свої повноваження.
Невже ви, громадяни, бажаєте, щоб стандартами життя в Україні були масові заворушення, втручання в роботу державних та правоохоронних органів, захоплення будівель державної та комунальної власності, прояви вандалізму та екстремізму, хуліганські дії, що підпільно організовуються та вигідно використовуються певними «силами», що мають на меті подальшу дестабілізацію життя нашої країни у своїх власних цілях?
Невже для цього стояв «Майдан», щоб тепер його високий дух та ідею було так цинічно спаплюжено в комерційних і політичних інтересах певних осіб? Розповсюдження неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність, завдають особі моральних страждань, підривають її авторитет і репутацію - на жаль сьогодні це стає «популярним» засобом тиску аби усунути комусь «неугодних» людей?
І загалом, до сьогоднішнього мітингу під судом більше питань, а ніж відповідей.
Кому став «неугодним» Кузьмишин? Громадянам? Відвідувачам суду? То чому перед стінами цієї судової установи стояли не вони, а незрозумілий Автомайдан з Києва? До речі, входи до будівлі блокувалися тонованими джипами та іншими дорогими автівками.
І чому з Києва, якщо Вінницький апеляційний адміністративний суд переглядає рішення трьох областей, а саме: Вінницької, Хмельницької та Чернівецької?
Чому Автомайдан, коли суд не переглядає рішення щодо притягнення водіїв до адміністративної відповідальності? Можливо тому, що акція заздалегідь замовлена та проплачена?
Зрозуміло лише одне - вказані явища та події не мають нічого спільного з правовим суспільством та не є прийнятними у цивілізованому світі.
Водночас варто зауважити, що Вінницький апеляційний адміністративний суд є найкращим в Україні за рівнем надання судових послуг, і це встановлений факт не лише громадянами під час проведених анкетувань, а й незалежними європейськими організаціями. Суд завжди є лідером в запровадженні нових, зручних для відвідувачів установи, технологій. Неодноразово був ініціатором законодавчих змін, з метою якісного захисту прав та законних інтересів громадян. «Суд для людей» - саме за такими принципами працює колектив Вінницького апеляційного адміністративного суду під керівництвом Віталія Кузьмишина, і ніколи не «обслуговував» ніяких політичних сил чи «режимів». Можливо через це незалежний суд і є комусь невигідним?
Примітка:
На жаль учасники так званого мітингу навіть не орієнтуються в тому, які функції та повноваження покладені на голову суду. В їхньому розумінні посада голови суду рівнозначна поняттю «директора» чи «начальника» суду, а сам суд є для нього на кшталт «приватного підприємства». Таке уявлення є хибним. Насправді суспільство має знати, що голова суду – це суддя серед суддів, тільки з представницькими повноваженнями. Голова суду представляє судову установу як орган державної влади у відносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами; стежить за дотриманням правил суддівської етики; контролює ведення та аналіз судової статистики, організовує вивчення та узагальнення судової практики, дбає про інформаційно-аналітичне забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства (ст. 29 Закону України «Про судоустрій та статус суддів»), однак голова суду не наділений жодними важелями впливу на незалежність суддів при здійсненні ними правосуддя. Суддя – це незалежна процесуальна особа, яка виносить рішення керуючись виключно нормами законодавства.
Прес-служба суду за дорученням зборів суддів Вінницького апеляційного адміністративного суду.
Джерело: vaas.gov.ua
12.06.2014