flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Німецька влада створює «кібер-суди»

12 червня 2014, 09:18

 У Німеччині можуть створити «кібер-суди», які розглядатимуть справи, пов’язані із захистом персональних даних приватних осіб у пошукових системах. Це реакція на недавній правовий прецедент, коли Європейський суд з прав людини дозволив користувачам вимагати видалення їхніх даних із Google та інших пошукових систем.

Вирішення конфліктів між користувачами і пошуковими системами «не можна залишати на розсуд алгоритму Google», заявив представник міністерства внутрішніх справ Німеччини.

Тим часом Google вже отримав від громадян Євросоюзу кількасот запитів щодо видалення посилань. Серед невдоволених виявилися політики, які прагнуть приховати свої романтичні пригоди, вчені, які намагаються прибрати з мережі деталі свого звільнення з університетів, та інші, повідомляє Financial Times.

Представник Міністерства внутрішніх справ країни заявив, що влада розглядає можливість різних механізмів врегулювання таких спорів — упровадження від «кібер-судів» до спеціального арбітражу. Передбачається, що «кібер-суди» ухвалюватимуть рішення у спорах між користувачами і технологічними компаніями. Проте міністр МВС Німеччини стурбований, що якщо зробити процес видалення даних із пошукових систем автоматизованим, то політики і знаменитості приберуть посилання на будь-які дані про себе, навіть якщо вони становлять суспільний інтерес.

На щорічних зборах акціонерів виконавчий директор Google Ерік Шмідт заявив, що Євросоюз знайшов неправильне рішення і таким чином порушив баланс між правом людини «бути забутою» і її ж правом «знати». Натомість у МВС заявляють, що в державних відомствах триває обговорення механізмів реалізації рішення Європейського суду.

У середині травня ЄСПЛ дозволив приватним особам, по суті, редагувати пошукову видачу Google та інших пошукових систем. Це означає, що громадяни ЄС відтепер можуть вимагати від цих компаній видалення з результатів пошуку посилань на статті та документи, в яких згадуються їхні імена. Суд визнав, що вільний доступ до такої інформації про особу може істотно позначитися на її житті.