Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Пропонується встановити кримінальну відповідальність за незаконне проведення освідування особи та незаконне вилучення (виїмку) у особи майна чи документів.
Таке доповнення до ст. 162 Кримінального кодексу передбачено законопроектом № 2581а щодо вдосконалення кримінальної відповідальності за окремі злочини проти власності та недоторканності людини, який був рекомендований до прийняття за основу Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, повідомили "ЗіБ" в прес-службі ВР.
Відповідно до проекту незаконне освідування особи, незаконне вилучення (виїмка) у особи майна чи документів, караються штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Якщо ж такі дії були вчинені службовою особою або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування, то винному грозить позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.
Проектом також передбачається дати визначення понять «житло», «приміщення», «сховище» та «володіння особи». При цьому визначення «житла» пропонується окремо для цілей статті 162 Кримінального кодексу (примітка до цієї статті у редакції проекту) і окремо - для статей 186, 187 та 357 Кримінального кодексу (пункти 5-8 примітки до статті 185 у редакції проекту).
Окрім того, законопроектом до кваліфікованого складу злочину, передбаченого ч. 2 статті 357 Кримінального кодексу пропонується віднести викрадення офіційних документів, штампів, печаток, поєднане з проникненням у житло, будь-яке приміщення, сховище чи володіння фізичної чи юридичної особи тощо.