flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За правом проголосувати зверталися до суду

27 травня 2014, 12:40

 Напередодні президентських виборів до Вінницького міського суду звернулися близько ста виборців, які не знайшли своє прізвище або виявили неточності у списках виборців. Були й такі, хто тимчасово переїхав до нас із інших міст, мав намір проголосувати у Вінниці. Більшість звернень суд задовольнив, надавши можливість громадянам взяти участь у виборах.

– Згідно із чинним законодавством, до компетенції Вінницького міського суду належить розгляд справ, які стосуються уточнення списків виборців; справ з приводу оскарження рішень, дії чи бездіяльності виборчих комісій та її членів; справ щодо оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, підприємств, установ і організацій, їхніх працівників, що порушують законодавство про вибори.

Напередодні першого туру президентських виборів до міського суду надходили звернення лише щодо включення чи внесення уточнень до списків виборців. Подібні звернення подаються у вигляді адміністративного позову, при цьому судовий збір за подання такого позову не сплачується. Згідно із Законом «Про вибори Президента України», заяву можна було подавати до суду не пізніше 24 години 22 травня, за два дні до проведення виборів. Позовні заяви, які надійшли до суду після визначених законодавством строків, суд залишив без розгляду, оскільки продовженню або поновленню дані строки не підлягають.

З досвіду минулих виборів, знаючи про те, що списки виборців недосконалі, ми намагалися всіляко сприяти громадянам, зокрема на нашому сайті створили окремий розділ «Вибори Президента України – 2014», у якому розміщували роз’яснювальну інформацію, зразки позовних заяв. Ці відомості були і на всіх інформаційних стендах суду. Будь-які роз’яснення щодо виборчого процесу громадяни мали змогу отримати у відділі прийому та «Довідковому бюро» суду. Судді у свою чергу, не зволікаючи, розглядали справи, щоб люди могли реалізувати своє конституційне право на волевиявлення, – розповіла заступник керівника апарату суду Руслана Федорова.

Серед тих, хто змушений був звертатися до суду, виявилася й мешканка Краматорська Валентина Губанова. Жінка народилася у Вінниці, але 35 років живе на сході України. Восени минулого року, залишивши родину, вона приїхала на малу батьківщину, щоб доглядати за хворою мамою. Зважаючи на те, що відбувається у східних регіонах, вирішила, що голосуватиме у Вінниці. Але коли звернулася до відділу Державного реєстру виборців, з’ясувалося, що зробити це неможливо, оскільки виборчі списки мешканців Краматорська, як і ряду інших міст Донецької та Луганської областей, заблоковані. Знайти правду їй допомогли працівники територіального відділу Державного реєстру виборців м. Вінниці та Вінницького міського суду.

– У надзвичайно складний для нашої країни час я протягом трьох днів долала перешкоди, виборюючи своє право проголосувати на президентських виборах. У відділі Державного реєстру виборців, куди я звернулася за тиждень до виборів, мені пояснили: немає доступу до електронних списків виборців Краматорська, тому неможливо змінити місце голосування. Порадили звернутися до суду.

Хочу відзначити, що з турботою поставилися до моєї проблеми: заступник начальника відділу ведення Державного реєстру м. Вінниці Олег Курков та працівники Вінницького міського суду, які допомогли скласти позовну заяву. В середу звернулася до суду, і наступного дня суддя задовольнив мій позов про включення мого прізвища в списки виборців. Я віруюча людина, тож вважаю, що Бог допоміг мені вирішити цю проблему, – зауважила Валентина Губанова.