Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Асоціація правників України запропонувала Мін’юсту допомогу в удосконаленні Концепції реформування системи запобігання корупції та висунула кандидата до складу робочої групи з розроблення актів законодавства в процесі реалізації Програми діяльності Кабміну.
Як повідомили виданню «Закон і Бізнес» у прес-службі АПУ, цілі розробки оприлюдненого Мін'юстом проекту Концепції кореспондуються з цілями законопроекту «Про люстрацію в Україні», підготовленого в Асоціації.
Тож, в.о. президента Асоціації правників України Олексій Резніков направив листа Міністру юстиції Павлу Петренку з пропозиціями та коментарями робочої групи АПУ для подальшого доопрацювання Концепції.
Також, він запропонував Міністру юстиції включити до складу робочої групи з розроблення актів законодавства в процесі реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів України члена АПУ, радника юридичної фірми Sayenko Kharenko Леоніда Антоненка, який координував роботу над законопроектом АПУ про люстрацію.
Коментуючи це звернення, пан Л.Антоненко зазначив: «Ми щиро вітаємо перші кроки Мін'юсту в напрямку створення юридичного механізму перевірки майнових декларацій посадовців і передачі повноважень з цієї перевірки від Міністерства доходів і зборів, яке займається цим питанням зараз, до автономного спеціально створеного для цієї мети колегіального органу з особливим статусом – Нацкомісії з питань запобігання корупції.
Зі схожою ініціативою виступили члени АПУ, запропонувавши створити Люстраційний комітет, до сфери повноважень якого належатиме перевірка люстраційних декларацій посадовців, які перебували на державній службі або здійснювали правосуддя станом на 1 січня 2014 р.
Докорінна відмінність у підходах АПУ і Мін'юсту полягає у об’ємі і принципах декларування, а також у колі осіб, на які поширюється обов’язок подачі зазначених декларацій і проміжку часу, за який здійснюється декларування. Наприклад, Мін'юст пропонує, що Нацкомісія з питань запобігання корупції буде займатися переважно тими деклараціями, які чиновники подадуть 1 квітня 2015 р. щодо доходів і витрат, отриманих ними у 2014 р. АПУ пропонує сконцентрувати зусилля Люстраційного комітету на деклараціях щодо майна, доходів і витрат, які посадовці, що перебували при владі станом на 1 січня 2014 р., отримали протягом всього часу перебування на посаді державного службовця або судді, а не лише протягом 2014 року. Особа вважатиметься такою, що не пройшла люстраційну перевірку, якщо набуте за цей час майно або спожиті послуги не можуть бути підтверджені легальними джерелами доходів. АПУ також пропонує декларувати ринкову вартість майна, яким посадовці фактично користуються, а не лише ті суми, які записані у договорах купівлі-продажу або оренди майна, оскільки зазвичай між цими сумами існує дуже принципова відмінність.
Сподіваємось, що у Мін'юсті прислухаються до наших пропозицій, адже, як свідчать опитування громадської думки, більшість українців вимагає проведення люстрації посадовців за антикорупційним критерієм вже зараз».